1401-02-22 12:32
96
0
79967

برگزاری سومین رویداد صنایع خلاق در دانشگاه فنی و حرفه ای مائده گرگان

یعقوبی گفت: سومین رویداد صنایع خلاق در دانشگاه فنی و حرفه ای مائده گرگان برگزار می شود.

به گزارش گلستان ما؛ پیمان یعقوبی در جمع اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد:  10 تیم هشت نفری در سومین رویداد صنایع خلاق  در دانشگاه فنی و حرفه ای مائده گرگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

دبیر برگزاری سومین رویداد صنایع خلاق در دانشگاه فنی و حرفه ای مائده گرگان بابیان اینکه سه ایده برتر این رویداد مورد حمایت ویژه قرار خواهند گرفت، افزود: علاوه بر هدایای نقدی نفرات برتر این استارتاپ توسط صندوق اعتباری هنر مورد حمایت پوشش بیمه ای قرار  خواهند گرفت.

یعقوبی بیان کرد: در کنار هم قرار گرفتن پتانسیل‌ها و ایده‌ها مهمترین هدف از برگزاری این رویداد است تا در قالب یک کار تیمی همکاری افراد با یکدیگربه  رقابت بپردازند و افراد شرکت‌کننده در این رویداد فرصت دارند در بازه زمانی ۵۴ ساعته و تیم سازی، ایده های خود را ارزیابی و به مرحله اجرا برسانند.

 

وی افزود: صنایع خلاق، صنایع مقیاس پذیری همچون مانند فرش ایرانی، انیمیشن( متحرک سازی) و یا برنامه‌های کاربردی هستند که هزینه تولید آن بر مبنای ایده‌ایست که افراد در کار گروهی ارائه می‌دهند و استارتاپ ویکند نیز برنامه یادگیری از طریق عمل خلاقانه است.

یعقوبی با اشاره به راه اندازی مرکز رشد صنایع خلاق در گلستان، گفت: نفرات برتر این رویداد به عنوان هسته های اولیه تشکیل دهنده مرکز رشد صنایع خلاق می‌توانند باشند .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده مائده گفت: این رویداد طی ۳ روز در دانشکده مائده گرگان برگزار می شود و دانشجویان دانشکده مائده و دانشگاه چمران شرکت کنندگان این رویداد خواهند بود.

عشرت قلندر، با اشاره به اینکه استارتاپ ویکند در واقع  شروع یک فرآیند کسب‌ و کار خلاق برای جوانان و دانشجویان خواهد بود، گفت:در حقیقت  این رویدادها بیشتر برای شناسایی ایده‌های نو و خلاق است  تا بتوانند با آموزش های بیشتر ایده های نو را خلاق کنند.

وی گفت: در این رویداد۸۰ دانشجو در قالب ۱۰ تیم با یکدیگربه رقابت می‌پردازند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مائده، در قالب سه تیم برندگان نهایی این رویداد را اعلام کرد و گفت: جوایز نقدی و تسهیلات کم بهره هم برای برندگان این رویداد در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به همزمانی این رویداد با سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به استان  گفت: با هماهنگی های صورت گرفته اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از این رویداد بازدید خواهند داشت.

محسن مزیدی با بیان اینکه، این رویداد آغاز فعالیت بیشتر در راستای ارتباط دانشگاه و صنعت است، اظهار داشت: با بهبود شرایط کرونایی این رویداد در آینده به صورت کشوری برگزار می شود.

وی افزود: بیشترین فارغ التحصیلان شاغل در بین سایر دانشگاه ها به  دانشگاه فنی و حرفه ای اختصاص دارد.

این مقام مسئول بیان کرد: فارغ التحصیل دانشگاه فنی حرفه ای با کسب دانش فنی از دانشگاه خارج می شوند که با خودباوری و ابتکار خلاقانه به سمت ایده پردازی و جاری شدن ایده های خود در صنعت پیش می روند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.