1393-05-15 10:47
1358
0
602
فرماندار آق قلا در روز کارآفرینی :

فنی وحرفه ای وظیفه سنگینی بر دوش دارد / امروزه هر جوان دانش آموخته می بایست کارآفرین باشد

فرماندار آق قلا گفت: فنی و حرفه ای با آموزش مهارت ها باعث می شود که قداست کار معلوم می گردد ، اندیشه ها و افکار در بین افراد شکوفا شده و لازمه ی کار خوب داشتن هدف والا آن هم از طریق آموزش و مهارت است .

به گزارش گلستان ما به نقل از اسپی دژ ، معاون آموزشی مدیر کل ، مسئول و کارکنان مرکز ارتقاء مهارت آق قلا در هفته کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای با هیوه چی فرماندار این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری آق قلا دیدار کردند .

الیاس هیوه چی فرماندار آق قلا دراین نشست ضمن اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت : این شعار سازمان های متفاوتی را در بردارد که یکی از این سازمانها ، فنی و حرفه ای است که کار سنگینی بر دوش دارد

وی ادامه داد : فنی و حرفه ای با آموزش مهارت های لازم باعث نمایان شدن قداست کارها می شود، اندیشه ها و افکار در بین افراد شکوفا می گردد.لازمه ی کار خوب داشتن هدف والا آن هم از طریق آموزش و مهارت است .

هیوه چی افزود : اگر جوانان هدف بالایی داشته باشند باید انرژی خود را مضاعف نموده و حرکت کنند. امروزه هر جوان دانش آموخته می بایست کارآفرین باشد و بتواندعلاوه بر اشتغالزایی برای خود برای دیگران هم اشتغال ایجاد کند .

فرماندار آق قلا همگام بودن دولت ، زیر مجموعه های وزارت تعاون و بخش خصوصی را ضروری دانست و افزود : اگر این سه مجموعه با هم همگام و همسو باشند میتوانند نیروهای کار و جوانان جهت اشتغال را مدیریت نمایند که سنین 15 تا30 سال بیشترین جمعیت بیکار کشورمان است.

هیوه چی ادامه داد : امروزه دیگر نباید جوانان منتظر باشند که در استخدامی ها زده شود و در کار دولتی استخدام شوند ، جوانان باید از فکر خود به عنوان نرم افزاری در جهت کسب شغل استفاده کنند. تلفیق علم و مهارت لازمه ی کار است و مهارت اندوزی باید در جامعه نهادینه شود .

وی افزود: امروزه همه افراد در یک محموعه باید خوب باشند تا بتوانند به هدف خود برسند. در بحث اشتغال دو مقوله وجود دارد.یکی اینکه نیرو مهارت کافی ندارد و دیگری اینکه نیرو مهارت و فن لازم را دارد ولی مدیری که از نیرو استفاده می کند توانمند نمی باشد.این دو مقوله بهم وابسته اند و نقش مهمی در بحث اشتغال دارند. در واقع فنی و حرفه ای نقش راهبری را ایفا می کند.

درابتدای این نشست بهرام خدانظری مسئول راه اندازی مرکز ارتقاء مهارت آق قلا ضمن تقدیر از فرماندار جهت این نشست گزارشی از عملکرد این مرکز ارائه نمود .

خدانظری گفت : بروز بودن و تجهیز کامل کارگاههای مرکز ارتقاء با توجه به استقرار شرکت های دانش بنیان در این مرکز طی تفاهمنامه با پارک علم و فناوری را از اهداف اصلی این مرکز می باشد .

وی افزود : تامین نیروهای متخصص جهت صنایع ، آموزش نیرو جهت صنعت ساختمان ، مشاوره و هدایت آموزشی ، آموزش روستایی ، همکاری و انعقاد قرارداد با دستگاههای اجرایی و ..... را از دیگر اهداف این مرکز برشمرد.

در ادامه سیدرضا مفیدی معاون آموزش پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان ضمن اشاره به پیشینه فنی و حرفه ای در کشور و اهداف سازمان برنامه ریزی و رصد کردن سازمان جهانی کارعملکرد فنی و حرفه ای گفت : امروزه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان چتر آموزش مهارت را به تمام نقاط استان باز کرده و طرح کارمندی دانش بنیان که گلستان به عنوان پایلوت را از دیگر برنامه های این اداره کل دانست .

مفیدی افزود : همه­ی مربیان این استان هر ساله در مرکز تربیت مربی خود را بروز می کنند و نمایشگاه های بازار محور در سطح استان بطور ثابت برگزار می شود .

مفیدی دیپلماسی مهارت را از دیگر اهداف سازمان امروزه دانست و افزود : مربیان کشور های مختلف با حضور در مرکز تربیت مربی آموزشهای تخصصی را می بینند و حتی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کارگاههای آنها را تجهیز می نمایند .

غلامرضا غریب مخترع ونخبه گلستانی که بعنوان جزوء شرکتهای دانش بنیان در مرکز ارتقاء مهارت مستقر است در حاشیه این نشست گفت: شرط لازم اینکه اشتغالزایی ایجاد شود مهارت است و فنی وحرفه ای متولی آموزشهای مهارتی است و این سازمان نقش بسیار مهمی در اشتغال جوانان دارد.

در پایان این نشست فرماندار آق قلا لوح تقدیر از مدیر کل آموزش فنی حرفه ای به نمایندگی به معاون آموزشی اداره کل تقدبم نمود .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.