گزارش؛

عدم پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان آق‌قلا + فیلم

0
63401
640
1398-03-01 15:58

مردم سیل زده آق‌قلا با گلایه از عدم رسیدگی‌های مسوولان به مشکلات مردم پس از فروکش کردن سیلاب در آق‌قلا معتقدند هیچگونه تسهیلاتی برای بازسازی اماکن آسیب دیده به آنها پرداخت نشده و بروکراسی اداری پرداخت‌ وام‌ها آن‌ها را با مشکلات شدیدی مواجه کرده است.

به گزارش گلستان ما به نقل از فارس، مردم سیل زده آق‌قلا با گلایه از عدم رسیدگی‌های مسؤولان به مشکلات مردم پس از فروکش کردن سیلاب در آق‌قلا معتقدند هیچگونه تسهیلاتی برای بازسازی اماکن آسیب دیده به آنها پرداخت نشده و بروکراسی اداری پرداخت‌ وام‌ها آن‌ها را با مشکلات شدیدی مواجه کرده و از سوی دیگر وضعیت نامناسب اسکان و اماکن مسکونی آن‌ها باعث شده آواره کوچه و خیابان شوند.

اظهارات مردم حادثه دیده شهر آق‌قلا در گفت‌وگو با حضور خبرنگار خبرگزاری فارس اعزامی به منطقه کل‌آباد و دیگر مناطقی که در زمان سیل‌آب در آق‌قلا مردم را دچار مشکل کرده بود حاکی از آن است که روند پرونده‌سازی‌ها با سرعت شکل گرفته اما تا کنون تسهیلاتی برای بازسازی اماکن مسکونی به این افراد تعلق نگرفته است.

هرچند روابط عمومی اداره‌کل بنیاد مسکن استان گلستان معتقد است تا الان 17 هزار و 800 واحد را ارزیابی کرده و هر روز نیروهای بنیاد مسکن برای بررسی وضعیت در منطقه حاضر هستند و تا امروز بیش از 6 هزار پرونده برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده است.

به نظر می‌رسد همان بروکراسی اداری مورد ادعای شهروندان در پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها آنها را دچار مشکل کرده و این امر باعث کند شدن روند بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان شده است.

از سوی دیگر برخی از مردم عدم حضور مسؤولان برای رسیدگی به مشکلات آنها را از مهم‌ترین گلایه‌های خود عنوان کرده و معتقدند فقط در همان زمان سیلاب برخی از مدیران در منطقه حاضر شده و پس از فروکش کردن سیلاب دیگر به آنها توجهی ندارند.

پیگیری‌های ما برای حل مشکلات مردم سیل‌زده استان گلستان ادامه دارد.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.