1398-04-16 12:03
295
0
64195
رئیس فنی و حرفه ای آزادشهر:

اگر بجای دانشگاه‌ها، فنی و حرفه‌ای ها افزایش می‌یافت، امروز بیکار نداشتیم

رئیس فنی و حرفه ای آزادشهر گفت: ما در کشورمان با فقر مهارتی روبرو هستیم. من معتقدم که اگر از دهه ۷۰ تا کنون بجای افزایش دانشگاهها ، مراکز فنی و حرفه‌ای افزایش می یافت، امروز ما معضلی بنام بیکاری نداشتیم و درصد بیکاری در کشور صفر بود.

به گزارش گلستان ما به نقل از تیتر آزاد، روح ا... امامی رئیس فنی و حرفه ای شهرستان آزادشهر، در مراسم جشنی که به مناسبت دهه کرامت و بزرگداشت هفته حجاب و عفاف در سالن ارشاد برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا تولد دهه کرامت، تولد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و روز دختر را تبریک عرض می کنم و از انجمن صنفی آموزشگاهای فنی و حرفه ای و اداره ارشاد آزادشهر بخاطر برگزاری این مراسم باشکوه تشکر کنم.

وی ادامه داد: امروز دغدغه دولت و مجلس ایجاد اشتغال و مهار بی کاری است. از نظر فنی و حرفه ‌ای هر کسی که فاقد مهارت باشد، بیکار محسوب می شود و در راستای همین تعریف ، سازمان فنی و حرفه‌ای برای ریشه کن کردن بیکاری در حال تلاش می باشد. فنی و حرفه ای آزادشهر نیز برای این منظور ۲۷۰۰ نفر را در سال گذشته آموزش داده است .

امامی بیان کرد: فنی حرفه‌ای آزادشهر در ۵ رشته برق، جوشکاری، تاسیسات، اتو مکانیک و تراشکاری و در ۵ کارگاه مجزا مشغول آموزش رایگان مهارت آموزان می باشد.

رئیس فنی و حرفه ای آزادشهر تصریح کرد: ۲۲ آموزشگاه آزاد نیز در حال همکاری با فنی و حرفه ای آزادشهر می باشند. دغدغه ما مهار بیکاری است، برای همین منظور، فنی و حرفه ای آزادشهر به اموزش مهارت جویان در مرکز و آموزشگاه‌ها بسنده نکرده و ما در سالهای گذشته در زندانها، مراکز ترک اعتیاد، روستاها، پادگانها ، ... و هر جایی که درخواست برگزاری کلاس داشت، به متقاضیان آموزش دادیم.

وی اعلام کرد: ما در کشورمان با فقر مهارتی روبرو هستیم. من معتقدم که اگر از دهه ۷۰ تا کنون بجای افزایش دانشگاهها ، مراکز فنی و حرفه‌ای افزایش می یافت، امروز ما معضلی بنام بیکاری نداشتیم و درصد بیکاری در کشور صفر بود. خروجی دانشگاه‌های ما اغلب افرادی تحصیل کرده در مسائل نظر هستند که با مهارت و بازار کار بیگانه می باشند.

امامی خاطرنشان کرد: مردم ما هنوز با فنی و حرفه ای و لزوم آموزش مهارت آشنایی کافی پیدا نکردند و برای همین با وجود رایگان بودن آموزشهای ما، استقبال مردمی با اهمیت مهارت اموزی تناسب ندارد و می شود گفت که بسیار اندک است.

رئیس فنی و حرفه ای ازادشهر در پایان در خواستی از مسئولین گفت: فنی و حرفه ای آزادشهر، یک قطعه زمین برای ساخت سومین مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران در استان در اختیار دارد که برای ساخت نیاز به تامین بودجه دارد. از نماینده و فرماندار آزادشهر تقاضا دارم که با توجه به اهمیت مهارت آموزی و ایجاد شرایط یکسان در آموزش رایگان دختران این سرزمین، برای تامین بودجه آن رایزنی و مساعدت لازم را به عمل آورند.

9

8

7

6

5

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.