1398-04-14 07:53
324
0
64156

اصرار کودکان «نراب» در تخریب واحدهای مسکونی غیرمقاوم

پس از آنکه تکانه‌های ناشی از جریان سیل خانه‌های غیرمقاوم روستای «نراب» بخش «چشمه‌ساران» شهرستان آزادشهر را تخریب کرد و بسیاری بی‌خانمان شدند، روند بازسازی در این منطقه قوت گرفت حالا کودکان این روستا اصرار به تخریب سایر واحدهای مسکونی غیرمقاوم دارند.

 به گزارش گلستان ما، ابتدای سال جاری با وقوع یک حادثه غیرمترقبه و در جریان یک سیل مخرب در استان گلستان شاهد تخریب بسیاری از واحدهای مسکونی «نراب» بخش «چشمه‌ساران» شهرستان آزادشهر به دلیل غیرمقاوم بودن خانه‌های روستایی بودیم، پس از آن اراده‌ها برای مقاوم‌سازی و بازسازی واحدهای مسکونی عزم شد تا در این منطقه روستایی کاری کارستان شود.

این روزها اصرار کودکان روستای «نراب» شهرستان آزادشهر به کارکنان امور ماشین‌آلات برای تخریب واحدهای مسکونی غیرمقاوم‌شان دیدنی است، کودکانی که دیگر تاب و تحمل دیدن خسارت در حادثه غیرمترقبه دیگری را ندارند.

با توجه به استقبال اهالی خوب و باصفای روستای «نراب» آزادشهر از بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه ابتدای سال، پیگیری برای ساخت مسکن  مقاوم به بچه‌های این روستا رسیده و این امر باعث دلگرمی و جدیت کارکنان ستاد بازسازی بنیاد مسکن شهرستان آزادشهر و همکاران امور اجرایی و ماشین‌آلات عمرانی بنیاد مسکن استان شده است بطوری که کار در این روستا از دقایق اولیه صبح تا پاسی از شب ادامه دارد.

* کار بازسازی در آزادشهر و به ویژه در روستای «نراب» با جدیت دنبال می‌شود

مدیر بنیاد مسکن شهرستان آزادشهر و رئیس ستاد بازسازی مناطق حادثه‌دیده این شهرستان در این خصوص ابراز کرد: متاسفانه وقایع ابتدای سال و خشتی و گلی بودن واحدهای مسکونی در روستای نراب موجب خسارت به 176 واحد مسکونی شده که از این تعداد 150 واحد تخریبی و نیازمند احداث مجدد و 26 واحد نیز تعمیری هستند.

 مرتضی احمدی با بیان اینکه کار بازسازی در شهرستان آزادشهر و به ویژه در روستای «نراب» با جدیت دنبال می‌شود، گفت: تنها در روستای «نراب» آزادشهر تاکنون 100 واحد آواربرداری، 65 واحد پی‌کنی، 22 واحد فونداسیون، 15 واحد ستون، 10 واحد سقف اجرا شده و یک واحد نیز تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی از همت شورای اسلامی، دهیاری و به ویژه اهالی خونگرم روستای «نراب» در پیگیری و کمک به تسریع در روند بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده که به نوعی موجب ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی در این روستا و حتی شهرستان شده تقدیر و تشکر ویژه کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.