فعال فرهنگی - اجتماعی استان گلستان گفت : آنقدر معطل کردند و صدای ناله مردم را نشنیدند تا کار با دخالت و صحنه‌آرایی بیگانگان، به چالش مزدوران علیه نظام کشیده شد!

به گزارش گلستان ما ؛ مصطفی رایجی از فعالین فرهنگی و اجتماعی استان گلستان در خصوص حواشی اخیر نوشت : امام‌المتقین، علی علیه‌السلام می فرمایند : "نپندارید که شنیدن سخن حق بر من گران می‌آید و یا خواهانِ آنم که مرا بزرگ دارید، زیرا کسی که شنیدنِ سخن حق و یا پیشنهاد انجام عدالت بر او سنگین باشد، مسلماً عمل‌کردن به آن، برایش دشوارتر خواهد بود. بنابراین، از اینکه سخن حقی را بگویید یا مشورت به عدل نمایید، خودداری نکنید، زیرا من خود را برتر از آن نمی‌دانم که خطا کنم و از اشتباه در کارم، ایمن نیستم . ( خطبه ۲۱۶ نهج‌البلاغه)

با توجه به حوادث اخیر، آنچه که همگان بدان معترفند، این است که سخن معترضانِ به گرانی و وضعیت وخیم و فشل اقتصادی، هم حقّ بود، هم شنیدنی بود و هم نهی از منکر جمعی بود؛ از این‌جهت که آنها حقوق‌شان را طلب می‌کردند و برای این هدف، بخاطر عدمِ مدیریتِ درست و بی‌عدالتی‌ها و بی‌قانونی‌های دستگاه‌های ذی‌ربط، مجبور شدند صدای اعتراض خودشان را بلندتر کنند و به خیابان‌ها بیایند!

چه‌بسا اگر قبل از این اعتراضِ دسته‌جمعی مالباختگان و مردم عادی و همچنین برای پیشگیری از وقوع حوادثی در آینده، گوش شنوایی برای شنیدن دردهایشان بود و راه‌حلّ ویژه‌ای جهتِ رفاهِ زندگی بهترِ شهروندان در مقابل آنها قرار می‌دادند، دیگر برخی فریب‌خوردگان و نوفتنه‌گران هم در این بین و با سوءاستفاده از فضای آرام کشور، فرصت خودنمایی و آتش‌بازی و شکستن اموال بیت‌المال، مانند قضایای فتنه ۸۸ پیدا نمی‌کردند و این مسئله هم بخوبی و خوشی به سرانجام می‌رسید.

اما آنقدر معطل کردند و صدای ناله مردم را نشنیدند تا کار با دخالت و صحنه‌آرایی بیگانگان، به چالش مزدوران علیه نظام کشیده شد!

خطبه‌ی فوق، کلام امام معصوم است که فرمود از گفتن سخن حقّ، خودداری نکنید و شنیدن سخن حق، بر من گران نمی‌آید؛ دیگر مسئولان غیرمعصوم و ممکن‌الخطای نظام که به طریق اولی باید کلام حقّ را از دهان ملت- چه بی‌سواد، چه کارگر، چه کارمند، چه دانشجو و طلبه و ... - بشنوند و در حدّ وسع‌شان، جامه عمل بپوشانند!

انتهای پیام /

دیدگاه‌ها   

+1 # محمد 1396-10-25 10:12
با کلملت فتنه، آشوب و بصیرت جمله بسازید باشد که معروف شوید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید