رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان گفت :درآمد استان در سال 97 حدود 528 میلیارد تومان بوده است که 84 درصد آن وصول شده است .

به گزارش گلستان ما ؛ محمدولی روزبهان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان ظهر امروز سه شنبه 21 اسفندماه در جمع اصحاب رسانه به تشریح دستاوردها و عکمکرد یک ساله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان پرداخت .

روزبهان اظهار کرد : انقلاب اسلامی در بحث خدمت رسانی و تحقق عدالت اجتماعی نسبت به دوران طاغوت پیشرفتهای زیادی داشته که اصلا قابل قیاس نیست ، به همین نسبت در استانها نیز توفیقات زیادی کسب شد اما استان گلستان تاکنون نتوانسته جایگاه واقعی خود را در اقتصاد منطقه پیدا کند .

وی افزود : من در چندین استان کار کردم اما باید بگویم که در هیچ استانی این همه ظرفیت و این همه مدیر و سرمایه انسانی توانمند ندیدم و اینکه امروز استان به چنین عقب ماندگی هایی دچار است به دلیل مشکلات ریشه ای و ساختاری است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در ادامه خاطرنشان کرد : درآمد استان در سال 97 حدود 528 میلیارد تومان بوده است که 84 درصد آن وصول شده است .

روزبهان اضافه کرد : در استان گلستان 84 درصد مالیات وصول می شود که 2 درصد از نرم کشوری بالاتر است .

وی یادآور شد : بودجه استان در سال آینده در بخش هزینه ای حدود 406 میلیارد تومان و در بخش تملکی استان 668 میلیارد تومان خواهد بود ضمن اینکه تملک ملی ما نیز 330 میلیارد تومان خواهد بود .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه 69 پروژه اساسی در استان در بخش های مختلف شناسایی شده بیان کرد : در بخش آموزش عالی با 3 پروژه ( 22.5 میلیارد تومان) ، آموزش و پرورش با 8 پروژه ( 135 میلیارد تومان) ، فرهنگ و گردشگری با 10 پروزه ( 152 میلیارد تومان ) ، ورزش با 10 پروزه ( 132 میلیارد تومان) ، بهداشت و درمان با 6 پروژه که 4 تا احداث بیمارستان جدید است ( 320 میلیارد تومان) ، عمران شهری و روستایی با 2 پروژه ( 130 میلیارد تومان ) ، حمل و نقل با 9 پروژه ( 239 میلیارد تومان) ، کشاورزی با 9 پروژه ( 117 میلیارد تومان) ، آب با 5 پروژه (210 میلیارد تومان) ، انرژی با 4 پروژه (123 میلیارد تومان) ، بازرگانی با 1 پروژه خرید ایکس ری ( 30 میلیارد تومان) ، قضایی با 1 پروزه ( 2.5 میلیارد تومان) و رفاه اجتماعی با 1 پروژه ( 10 میلیارد تومان از جمله این پروژه ها با هزینه بالغ بر 1682 میلیارد تومان جمعا می باشد .

روزبهان گفت : مشکلات استان یک دفعه بوجود نیامده که یک شبه نیز از بین برود ، نفس تاسیس استان جدید گلستان به دلیل شتاب در توسعه استان بود و بایستی اقدامات اصلاحی مد نظر باشد . معرفت و شناساندن استان اقدامات مناسبی انجام نشده است ، خیلی ها از گلستان فقط ناهارخوران را می شناسند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد : حدود 1200 پروژه در حال اجرا در استان داریم که 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ، همچنین 93 پروژه در استان قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند .

روزبهان اظهار داشت : راه آهن و بندرخشک مهمترین اولویتهای ما در استان هستند اما متاسفانه روند خدمات دهی مناسب نبوده و اختلاف برداشتهایی باعث شده تا موضوع بندرخشک به تعویق بیفتد اما با جلسات برگزار شده بزودی شاهد تغییراتی در این بخش خواهیم بود .

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید