معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت : برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بصورت استانی در اسفند 98 احتمال تشدید حساسیت های قومی و مذهبی را به همراه خواهد داشت.

به گزارش گلستان ما ؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب شورای تأمین استان با بیان اینکه حضور اقوام مختلف موجب مباهات استان است، گفت: مخاطب قرار دادن اقوام باید به گونه ای باشد که موجب هزینه های سیاسی و امنیتی و اجتماعی نشود.

عبدالرضا چراغعلی ضمن محکوم نمودن اظهارات رئیس فدراسیون سوارکاری که باعث رنجش قوم شریف ترکمن شد، ادامه داد: تنوع قومیتی و زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در استان گلستان یک مدل و الگو در جهت تقویت انسجام ملی است.

وی خاطرنشان کرد: باید با افرادی که با اظهارات نسنجیده و توهین آمیز خود باعث خدشه دار شدن احساسات اقوام ایرانی می شوند، برخورد قانونی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب شورای تأمین استان در ادامه گفت: برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بصورت استانی در اسفند 98 احتمال تشدید حساسیت های قومی و مذهبی را به همراه خواهد داشت که ضرورت دارد تا در این خصوص مراقبت های لازم در خصوص اظهار نظر مدیران، نخبگان و افراد تأثیرگذار، در رسانه ها و فضای مجازی صورت پذیرد.

چراغعلی در پایان بیان کرد: در این زمینه فرمانداران و دستگاههای فرهنگی مسئولیت خواهند داشت و باید رصد کاملی از موضوع داشته باشند.

انتهای پیام /