حدود 30 تا 40 جوان دبیرستانی امشب در گرگان دور هم آمدند و با سوء استفاده از شلوغی خیابان شالیکوبی به سردادن شعارهای ساختارشکنانه پرداختند .

به گزارش گلستان ما ؛ عصر امروز حدود ساعت 18:30 تعدادی از جوانان که با تلگرام وعده حضور در میدان ولی عصر(عج) را تدارک دیده بودند دور هم آمدند و قصد داشتند با استفاده از شلوغی خیابان شالیکوبی گرگان هنگام غروب، تجمع غیر قانونی راه بیندازند که با هوشیاری مردم و درایت پلیس از اهداف خود باز ماندند .

تجمع تا ساعت 19:30 دقیقه با مماشات پلیس و به آرامی در حال اجرا بود اما سردادن شعارهای ساختارشکنانه و علیه اصل و راس نظام باعث شد تا خیلی زود تعدادی از جوانان از جمع کانون اصلی این تجمع خارج شوند و دست به سینه از دور میدان کاخ نظاره گر این معرکه شدند .

مغازه دارهای شالیکوبی و میدان ولی عصر و عابرین پیاده ای که به دنبال انجام کار خود بودند وقتی دچار بی نظمی و مشکلات شدند از پلیس خواستند که به این غائله پایان دهد، حضور مامورین با لباس شخصی نیز باعث شد تا خیلی از شرکت کنندگان در این تجمع غیر قانونی شناسایی شوند، علاوه بر اینکه در محدوده مورد نظر نیز دوربین های مداربسته کل تجمع را زیر نظر داشت.

سوء استفاده این تعداد باعث شد تا نیروی انتظامی مانع تردد خودروها به سمت شالیکوبی شود و مردمی هم که برای انجام کار خود به این مکان رفتته بودند با مزاحمت نوامیس خود روبرو شدند و با این عده به بگو و مگو پرداختند،  آنها خودشان هم نمی دانستند چه می خواهند حتی وقتی از آنها سوال میشد منظورتان از دیکتاتور کیست، نمی دنستند و فقط طوطی وار تکرار می کردند .

پلیس نیز حدود ساعت 19:30 با موتورهای خود وارد صحنه شدند و جمعیت را متفرق کرد، اما جمعیت که تعدادی جوان دبیرستانی بودند و شعار "آزادی آزادی" سر می دادند با لگد زدن به حصارهای معبر دور میدان کاخ که در حال کنده کاری بود و سطل زباله ها حد فاصل خیابان پاسداران به اعتراض خود وسعت بخشیدند .

در حالیکه در شهرهایی مثل مشهد بحث معیشت، گرانی و اقتصاد به عنوان شعار اصلی مطرح بود و حضور افراد مسن، زن و ... هم دیده می شد اما در تجمع غیر قانونی امشب گرگان اصلا چنین چیزی نبود و حتی یک شعار معیشتی و اقتصادی هم داده نشد .

نزدیک به فلکه شهرداری نیز تعدادی از جوانان با هم درگیر شده بودند که وقتی به این معرکه رسیده بودیم گویا یکی از دو گروه درگیر به نماینده مردم گرگان و پدر فقیدش توهین کرده بود که به آن دسته برخورده بود و موجب درگیری شد .

نکته مهم این تجمع غیر قانونی که اواخرش به آشوب کشیده شد این بود که دو جریان سیاسی راست و چپ گرگان در آن حضور نداشتند و یا حداقل در صحنه دیده نشدند، اصلاح طلبان حامی روحانی نیز وارد صحنه نشدند چون این تجمع می توانست علیه دولتی باشد که خود آنها روی کار هستند، اصولگرایان نیز چنین تجمعاتی را علیه نظام دانسته و با شعارهای ساختارشکنانه مخالفت کردند .

 به نظر می رسد این تعداد با الهام از یک مدل کشوری و بوسیله تلگرام دور هم گرد آمدند و اگر تلگرام همچنان فعال باشد امکان حضور در شبهای بعدی هم وجود دارد لذا می طلبد مسئولین استانی برای آرامش و آسایش مردمی که برای خرید و یا کار به خیابان شالیکوبی می روند ایجاد امنیت کنند و نگذارند عده ای سوء استفاده گر با تجمعات غیر قانونی آرامش مردم را سلب کنند .

انتهای پیام /

دیدگاه‌ها   

+2 # هالی 1396-10-10 21:32
سلام ودورودبی کران به روح پرفتوح بنیانگذارومعمارانقلاب ومقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای وتشکروقدردانی ازتمامی مسئولین خدوم ونیروهای امنیتی ونظامی که صبورانه بامطالفت موجبات امنیت وآرامش رادرشهرگرگان بوجودآوردندازآندسته ازجوانهای فریب خورده بعنوان یک شهروندخواهش میکنم که گول افرادسودجورانخورده ونگذارندتاازآنهابعنوان پل برای رسیدن به اهداف شوم شان استفاده کنند.جوان ایرانی غیرت وطن پرستی زیرپرچم مقدس جمهوری اسلامی وحمایت ازرهبری وولایت راان شاالله همیشه سرلوحه کارخودقرارخواهدداد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید