دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: در سال 93 تعداد 40 هزار و 575 فقره پرونده وارده به دادسرای ویژه استان داشتیم که در سال 94 این تعداد به 32 هزار فقره و در سال 95 نیز به 26 هزار فقره کاهش یافت.

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام سید مصطفی حقی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان امروز ( 18 مرداد) در چهاردهمین همایش دو روزه دادستان های سراسر کشور گفت: در دادسرای مرکز استان پست های مصوب زیاد است اما با 60 درصد ظرفیت کار می کنیم و در حال حاضر40 درصد پست ها خالی است. با همین وضعیت در سال 93 با اینکه 40 هزار و 575 فقره پرونده وارده به دادسرای ویژه استان داشتیم که در سال 94 این تعداد به 32 هزار فقره و در سال 95 نیز به 26 هزار فقره کاهش یافت.

وی با بیان اینکه سرقت، ضرب و جرح و توهین بیشترین آمار پرونده های ورودی به محاکم قضایی استان را تشکیل می دهد، اظهار کرد: برای کاهش سرقت کارگروه ویژه ای در استان تشکیل شد و تعداد پرونده از نه هزار و 245 فقره به هشت هزار و 185 فقره در پایان سال گذشته رسید.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان بیان کرد: در حوزه ضرب و جرح نیز کارگروه پیشگیری از خشونت اجتماعی با همکاری شهرداری شکل گرفت و تعداد پرونده ها از 9 هزار فقره به 8 هزار پرونده کاهش یافت. 

وی ادامه داد: در سال 93 در اجرای احکام تعداد پرونده های موجود 7 هزار و 89 فقره بود که در سال 94 این تعداد به 6 هزار فقره و سال گذشته نیز به 5 هزار و 593 فقره رسید.

حجت الاسلام حقی با اشاره به کاهش تعداد پرونده های مسن هم گفت: کارگروه ویژه ای هر دو ماه یکبار به شعبات سرکشی و پرونده های مسن را بررسی می کنند. از ابتدای سال 94 بیش از چهار هزار و 400 فقره پرونده مسن داشتیم که دو هزار و 34 پرونده بررسی شد.

وی با بیان اینکه تلاش کرده ایم ارتباط بیشتری با مردم داشته باشیم، اظهار کرد: تلاش کردیم بیشتر با مردم ارتباط داشته باشیم. تعداد ملاقات ها در سال 94 نسبت به سال 93 حدود 30 درصد افزایش یافت و انتهای سال گذشته نیز به هشت هزار و 192 مورد رسید.

وی درباره اجرای طرح قاضی مدرسه افزود: این طرح را زمانی که در خراسان بودیم شروع کردیم و در استان هم دادیاران برای آموزش به مدارس اعزام می شوند.

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید