وقتی داشتند، قبر را آماده می کردند، دو- سه آجر کار شده در مزار شهید موید، کنده شد و ناگهان فردی که قبر را داشت می کند، با جیغ و فریاد، خود را عقب کشید و گفت:  بیایید، بیایید ببینید که این جنازه ، سالمه سالم است.

به گزارش گلستان ما به نقل از راه اترک، در مسیر مصاحبه هایی که با رزمنده هایی شهرستان کلاله در حال انجام داریم، خاطره ای را جانباز دفاع مقدس، محمد رضا میردلیر تعریف کرد که مربوط به شهید موید می باشد.

او گفت: چندوقت پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت: یک خلبان از اصفهان سراغ شما را می گرفته است. پیش خودم  گفتم که من خلبانی از اصفهان با مشخصات ذکر شده نمی شناسم ولی خوب قرار شد که با این بنده خدا دیدار کنم.

میردلیر ادامه داد: این  خلبان اصفهانی پیش ما آمد و خبر شهید موید را از ما گرفت.

وقتی رابطه او را با شهید موید پرسیدیم، داستانی را تعریف کرد که برایمان هم عجیب بود و هم شنیدنی.

این خلبان اصفهانی گفت: چند وقت پیش در خوابم شهید قاسم موید را دیدم که ساکن شهر شما بوده است.

شهید قاسم موید، طبق نقل تمام دوستانش، بسیار سربه زیر و با حیا و مومن بود.

خلبان اصفهانی ادامه داد: من به دنبال دیدن این خواب، به کلاله آمدم و پرسان پرسان به سر مزار شهید قاسم موید رسیدیم.

در آنجا در کنار مزار شهید موید، مزار یک خانم و یک پسر که در تصادف جان خود را از دست داده بود، نیز وجود داشت که چند نفری بر سر مزار آن دو نشسته بودند.

از فردی که مشخص شد، برادر آن پسر مرحوم است، سراغ بستگان شهید موید را گرفتم و آنها سراغ شما را به من دادند.

خلبان اصفهانی ادامه داد: وقتی خواستم بیایم، برادر آن مرحوم، که از خواب من خبر هم نداشت رو به من کرد و گفت: بگذار داستانی واقعی را برای شما تعریف کنم و این گونه داستان را تعریف کرد:«سالی که شهید موید، به شهادت رسیده بود، برادر من قرار بود به جبهه برود که متاسفانه دچار سانحه شد و درگذشت و مراسم تشییع او با تشییع شهید موید همزمان شد و اتفاقا تقریبا در کنار هم به خاک سپرده شدند. این اتفاق در سال 1360 روی داد.

مدتها گذشت و در سال 1390، مادر ما هم به رحمت خدا رفت و قرار شد مادر را با اجازه در کنار برادرمان به خاک بسپاریم.

وقتی داشتند، قبر را آماده می کردند، دو- سه آجر کار شده در مزار شهید موید، کنده شد و ناگهان فردی که قبر را داشت می کند، با جیغ و فریاد، خود را عقب کشید و گفت:  بیایید، بیایید ببینید که این جنازه ، سالمه سالم است.

آری پیکر شهید قاسم موید بعد از 30 سال، سالمه سالم بود.»

هم اکنون بستگان شهید قاسم موید، از شهرستان کلاله به استانی دیگر مهاجرت کرده اند.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پربحث ترین ها