روستای مرزی قلعه جیق بزرگ گمیشان یکی از بهترین و پاکترین فرزندان خود را به انقلاب تقدیم کرد تا همیشه تاریخ همگان بدانند شیعه و سنی مرزنشین و پایتخت نشین همه دست در دست هم دادند تا من و تو امروز در سایه امنیتی بزرگ آرام زندگی کنیم .

به گزارش گلستان ما به نقل از ساحل گمیشان ، دل بستن به ایجاد شکاف بین شیعیان و اهل سنت برای رخنه در ایران عزیز امید واهی برای دشمنان کشورم هست تا وقتی بانوان سرزمینم جوانانی چون شهید دردی کمی را در دامان می پرورند.

شهید دردی کمی زاده روستای قلعه جیق بزرگ از توابع گمیشان . وی در سال 1346 در روستای قلعه جیق از یک خانواده متدین -ساده زیست ومحروم بدنیا آمد.

دوره ابتدایی خود رادر دبستان چهاریار قلعه جیق ودوره راهنمایی را در سیمین شهر ودوره متوسطه را در گمیشان به پایان رسانیده است.

وی جوانی متدین -مومن ومتین بوده ودر سن19 سالگی با احساس تکلیف وبرای دفاع از وطن وناموس وانقلاب عازم خدمت سربازی شده ودر 22 تیرماه سال1367 بر اثر حمله شیمیایی در فکه به درجه شهادت نائل می گردد.

 سرباز "دوردی کمی" معروف به "عزار محمدکمی"در روز ۲۲ تیرماه ۱۳۶۷، یعنی پنج روز پیش از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به شهادت رسیده است. یعنی درست در پرالتهاب ترین روزهای دفاع مقدس که ارتش عراق، حمله سراسری را جدیدی را به مرزهای غربی و جنوبی کشور آغاز کرد.

شادی روح این شهید مظلوم و غریب و دیگر شهدای "گمیشان" که کمتر از آنان یاد و نامی هست، صلوات

11w

12w

انتهاي پيام/

پربحث ترین ها