• منو
 • همانطور كه همگي مطلع هستيم مذهب چيزي است كه همگي آدميان روي كره ی خاكي بدان نيازمند هستند و بدون داشتن آن زندگي برايشان مشكل خواهد بود.

  به گزارش گلستان ما ؛ همانطور كه همگي مطلع هستيم مذهب چيزي است كه همگي آدميان روي كره ی خاكي بدان نيازمند هستند و بدون داشتن آن زندگي برايشان مشكل خواهد بود.

  اعتقاد به مبدأ چيزي كه روح آدمي به آن نياز دارد و در موقع گرفتاري و سختي‌ها تنها اعتقاد به مبدأ است كه انسان را به زندگي اميدوار و راهنمایي مي‌كند. هيچ شخصي وجود ندارد كه به مذهب نيازي نداشته باشد و هنگام سختي بياد آفريننده خود نيفتد.

  براي درست زندگي كردن احتياج به مذهبي واقعي مي‌باشد. مذهبي كه از هر لحاظ كامل و مورد قبول باشد و فكر مي‌كنم تنها ديني كه صحيح باشد اسلام است كه داراي كتاب آسماني قرآن مي‌باشد. قرآني كه در هر ورقش دنيايي نهفته است و راهنماي كليه انسانها ديده مي‌شود. اما برخي اشخاص از دينهاي ديگري پيروي مي‌كنند و يا اينكه خود را به نام ديني مي‌دانند و درست به عكس كارهايي را كه بايد در اين دين انجام دهند عمل مي‌كنند.

   بفرض يك مسلمان را در نظر مي‌گيريم، در كتاب آسماني آمده است كه به خانه خدا برويد و راه درست زندگي كردن يعني احساس من بودن به ما بودن را بياموزد و ليكن ديده مي‌شود كه مي‌روند و برمي‌گردند، درست مثل اينكه شاهدي براي كارهاي خلاف خود گرفته باشند شروع مي‌كنند به تخلفاتي كه دين اسلام به شدت با آن مخالفت كرده است.

   حال از دين اسلام مي‌گذريم. داريم دينهايي را كه مخالف اسلام مي‌باشند. چگونه اين دينها بوجود آمده‌اند؟ كه فكر مي‌كنم بحث طولاني در برداشته باشد. عده‌اي همانطور كه گفته شد براي استفاده شخصي و عده‌اي ديگر چنانكه مي‌دانيم در زمانهاي بسيار دور پيش از ظهور اسلام دينهايي را مردم قبول مي‌كردند، نظير ماه پرستي و خورشيد پرستي و بت‌پرستي و غيره و غيره.

  اين دينها بين افراد يك جامعه و يا چندين جامعه بطور متفاوت معمول بوده و از دينهاي خود اطاعت مي‌كردند و بعد از ظهور اسلام عده كثيري از آنها به اين دين پيوستند.

  ولي عده ديگري باز هم به جهت نفع خود اين دين را قبول نكرده و يا اينكه گوشه‌هايي از اين دين را قبول كردند و آنرا مذهب خود قرار دادند. در نتيجه دينهاي متفاوتي بوجود آمد كه بعضي از آنها به مقدار كمي و بعضي ديگر بسيار مخالف اسلام هستند و اين دينها همينطور بين آنها و فرزندان آنها معمول بوده است، و از نسلي به نسل ديگر انتقال يافته است و چون از بچّگي با اين دين بزرگ شده‌اند،

   اين دين در آنها جا گرفته و بخود اجازه نمي‌دهند كه درباره دين ديگري بغير خود فكر كنند و در نتيجه همين عمل، دين‌هاي مختلف بوجود آمده است.

  ولي آنچه كه مسلم است بهترين دين از هر جهت اسلام مي‌باشد. زيرا اگر دينهاي ديگر را مطالعه كنيم‌مي‌بينيم هر كدام قسمتي دارند كه مورد قبول واقع نمي‌شود و زندگي حقيقي و واقعي در كتاب آسماني، دين شيعه اثني عشري است.

   یادداشتی از شهید حسین(چنگیز) امیرلطیفی شهید 5 آذر سال 57 گرگان

  [منبع: کتاب حماسه 5 آذر سال 57 گرگان- تالیف غلامرضا خارکوهی- چاپ دوم- ص262]

  انتهای پیام/

  نوشتن دیدگاه

  توجه!

  گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
  اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  هدایت به بالای صفحه