معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت : پیش‎بینی می‎ کنیم یک هزار میلیارد تومان پروژه در سال 1398 در گلستان به بهره‎برداری برسد که با توجه به تورم و شرایط اقتصادی، بهره‎برداری از 300 میلیارد تومان تا پایان سال قطعی است.

به گزارش گلستان ما ؛  مجید رحمانی خلیلی معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان شامگاه گذشته در نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان در اقامتگاه بوم گردی ریگ چشمه  اظهار کرد : در سطح استان گلستان ۱۰۰ اقامتگاه بومگردی دارای مجوز در حال فعالیت بوده و بهره برداری از  ۱۲۰ واحد بوم گردی تا پایان سال ۹۸ در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی است .

رحمانی خلیلی افزود : پیش‎بینی می‎ کنیم یک هزار میلیارد تومان پروژه در سال 1398 در گلستان به بهره‎برداری برسد که با توجه به تورم و شرایط اقتصادی، بهره‎برداری از 300 میلیارد تومان سرمایه‎گذاری در بخش گردشگری تا پایان سال 98 قطعی است.

وی تصریح کرد : بدون اینکه اقامتگاه های بومگردی را حساب کنیم ، حدود ۵۰ پروژه گردشگری در سطح استان با ۵۵۲ هزار و ۸۴۲ مترمربع زیربنا و سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد تومان در حال ساخت می باشد  اما بیش از هر زمان دیگری نیازمند کسانی هستیم که نسبت به این ظرفیت ها آشنایی داشته باشند .

معاون میراث فرهنگی گلستان بیان داشت : در حالی که تعداد اقامتگاه‎های بوم‌گردی در گلستان قبل از سال 97، به تعداد انگشتان دست نمی‎رسید اما امروزه این شرایط تغییر کرده و فقط در سال گذشته 100 اقامتگاه بوم‎گردی در گلستان به بهره‎برداری کامل رسیده و پروانه آن صادر شده و مرمت و تجهیز 60 اقامتگاه بومگردی نیز به اتمام رسیده است .

رحمانی اضافه کرد : 220 تشکل مردم نهاد در حوزه های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ساماندهی و ثبت شده است که برنامه ریزی آموزشی برای توانمند سازی آن ها نیز یکی از اقدامات این اداره کل می باشد.

وی با اشاره به اهمیت بافت تاریخی یادآور شد : آثار تاریخی فراوانی در بافت تاریخی گرگان و گمیشان و برخی نقاط استان گلستان وجود دارد که همه آنها باید تملک می‎شدند و براساس اعتبار تملک بازسازی می‎شدند اما این اعتبارات کافی نبود و در سال گذشته 5 میلیارد تومان از سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی تحت عنوان کمک‎های فنی و اعتباری مصوبه گرفتیم تا به بناهای بافت تاریخی گرگان، گمیشان و ... اختصاص یابد.

انتهای پیام /

آخرین مطالب