فرمانده سپاه نینوا گلستان از برگزاری  بیش از 500 برنامه به‎مناسبت سوم خرداد در سراسر استان گلستان خبر داد و گفت: این برنامه‎ها در قالب 32 عنوان و 17 برنامه محوری برگزار می‌شود.

به گزارش گلستان ما؛ سردار حسین معروفی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت سالروز گرامیداشت سوم خرداد در گرگان برگزارشد، اظهار کرد: فتح خرمشهر برای  نظام و مردم ما فتح یک شهر نیست که بگوییم فتح خاک  است زیرا در زمان جنگ تمام دنیای استکبار در یک ‌طرف بودند و ایران طرف دیگر بود.

وی افزود: در سال اول جنگ تحمیلی به دلیل مدیریت نامطلوب و لیبرال بنی‌صدر موفقیت زیادی نداشتیم  و با عزل بنی صدر وصدور حکم بربی کفایتی آن روند جنگ تغییر کرد  و تحولی در حوزه سیاسی ما و تلفیق زیبایی بین سپاه و ارتش به وجود آمد و 4 عملیات‌های بزرگ و غرور آفرین به دنبال آن انجام شد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: فتح خرمشهر نشانه مقاومت، مجاهدت و جهاد واقعی ملت ایران در مقابل استکبار بود، و نشانه عظمت و بزرگی ملت ایران که  با امکانات و نیروهای اندک  بسیجی ، ساهی و ارتشی ضمن بازپس‌گیری خرمشهر نزدیک به 20 هزار اسیر هم در اختیار گرفتیم.

معروفی با اشاره به اینکه پیروزی در خرمشهر نشانه جهاد و مقاومت ملت ایران بود، یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند آماده باشید خرمشهرها در پیش است و این به معنای آن است که ما خرمشهر را با جهاد و مقاومت بازپس‌گیری کردیم و عزت آفریدیم امروز هم در حوزه‌های مختلف اجتماعی فرهنگی و اقتصادی و مقابله همه‌جانبه با دشمن نیاز تفکر فتح خرمشهری یعنی  جهاد و مقاومت هستیم.

دشمن به بهانه برجام می‌خواهد قدرت منطقه‌ای، دفاعی و موشکی ملت ایران را بگیرد

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد تردید، ارعاب و تسخیر اذهان مردم ماست، متذکرشد: مقام معظم رهبری فرودند امروز جنگ، جنگ اراده هاست وبرای ما در مقابل دشمن راهی جز منطق مقاومت که برگرفته از منطق اهل‌بیت (ع) و سیدالشهدا (ع) و مایه عزت بشری است، وجود ندارد و براساس این منطق عقب نشینی معنایی ندارد.

معروفی با بیان اینکه راه مقاومت و ایستادگی ما را در دفاع مقدس پیروز کرد، گفت:  تمام تلاش امروز دشمن حذف مقاومت ملت ایران است، دشمن عملیات روانی سنگینی را علیه ما آغاز می‌کند سپس شماره تلفن برای مذاکره می‌دهد و این اقدام دشمن برای فرو ریختن مقاومت ملت ایران است لذا به فرموده مقام معظم ربری جنگی نمی شود.

وی ادامه داد: دشمن به بهانه برجام می‌خواهد قدرت منطقه‌ای، دفاعی و موشکی ملت ایران را بگیرد زیرا قدرت رویارویی با انقلاب اسلامی و ملت ایران را ندارد  وبر جنگ  اقتصادی، روانی، سایبری و اطلاعاتی از طریق تغییر محاسبات و تمایلات و اشراف بر ذهن و قدرت انسان‌ها هدف گذاری کرده است.

image 2019 5 20 14 45 13 349 KoX

تنها راه مقابله با دشمن مقاومت است

فرمانده سپاه نینوا گلستان تنها راه مقابله با دشمن را مقاومت دانست و بیان کرد: برای تحقق این مهم همه باید گوش‌به ‌فرمان ولی‌فقیه و امام مسلمین  باشیم و برای ایستادگی و مقابله با دشمن، متحد و منسجم شویم.

وی تاکید کرد: در طول انقلاب اسلامی هر کجا مقابل دشمن مقاومت و ایستادگی کردیم موفق شدیم و دشمن مجبور به عقب‌نشینی شد لذا مقاومت سنگر مستحکم در برابر دشمن  است.

معروفی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد آستانه ملت ایران را با مشکلات اقتصادی پایین بیاورد، گفت: دشمن بداند بداند که ملت ما رمضانی است واین را در شب های قدر جوانان ما در مساجد نشان خواهند داد.

وی اضافه کرد: امروز نباید بگذاریم دشمن انسجام ما را از بین ببرد، امروز زمان سهم‎ خواهی در برخی کارهای ضعیف نیست زیرا مقاومت و اتحاد ما در برابر دشمن مسلح، خون‌خوار و جاه‌طلبی است که استخوان‌های آن پوسیده و با مقاومت شکسته خواهد شد.

اجرای 500 برنامه در مراسم گرامیداشت سوم خرداد

معروفی در بخش دوم سخنان خود به برنامه های سوم خرداد در گلستان اشاره کرد و گفت: امسال اجرای برنامه سوم خرداد به عهده سپاه پاسداران و بیش از 500 برنامه به مناسبت سوم خرداد در مساجد و حوزه‌ها، پایگاه های بسیج ، مساجد و کانونهای فرهنگی سراسر استان گلستان در قالب 32 عنوان و 17 برنامه محوری پیش بینی کرده ایم.

وی ادامه داد: اعزام گروه‌های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم گلستان، برگزاری کارگاه آموزشی پیشرفت و رونق تولید در کسب و تجارب، یادبود شهدای سوم خرداد و یادواره‌های شهدا، آبروی محله، نشست بررسی خرمشهرهای پیش رو، تجلیل از فرهنگیان بسیجی، غبارروبی گلزار مطهر شهیدان، بیان خاطرات رزمندگان حماسه‌سازان فتح خرمشهر، دیدار با خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران فتح خرمشهر، احیای مراسم لیالی قدر در جوار شهدای گمنام، حضور و سخنرانی فرماندهان نواحی در نماز جمعه ازجمله برنامه‌های اجرایی سالروز آزادسازی خرمشهر در گلستان است.

فرمانده سپاه نینوا گلستان در خاتمه اضافه کرد: برگزاری مراسم متمرکز شهدای سوم خرداد و افتتاح پروژه آبرسانی چناران مراوه‌تپه، صبحگاه نظامی به مناسبت فتح خرمشهر با حضور نیروهای مسلح، خانواده‌های شهدا، پیشکسوتان دفاع مقدس و شورای تأمین در پنج خردادماه در گرگان و رونمایی از نرم‌افزار تور زیارت مجازی شهداء از دیگر برنامه‌های ویژه سوم خرداد در گلستان است.

انتهای پیام/

آخرین مطالب