مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از اشتغال 438 نفر در اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در استان در سال 97 خبر داد.

به گزارش گلستان ما ؛ سیدعلیرضا حسینی طلب  اظهارکرد: در راستای اجرایی نمودن بند 2 سیاست های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت اشتغال فرصت های موجود و مورد نیاز جامعه بویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی تدوین گردیده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان تصریح کرد:هدف از آشنایی با محیط کسب و کار ، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی است. همچنین حفظ پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصا در صنایع دستی و کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند می باشد.

وی در ادامه در خصوص عملکرد این اداره کل در 12 ماهه سال 97 در حوزه مهارت آموزی در محیط کار واقعی گفت: هزار و 207 نفر در بنگاه های اقتصادی ، آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند که از این میزان 438 نفر در همان واحدها اشتغال یافته اند.

حسینی طلب همچنین گفت: تعهد آموزشی این اداره کل در حوزه مهارت آموزی در محیط کار واقعی در سال 98 ، تعداد 2500 نفر می باشد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب