رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۳۳ هزار برگ در قالب ۲۶۰ جلد پرونده برای متهمان شرکت لیزینگ خودرو به نام پرهام در استان تشکیل و منجر به صدور کیفرخواست شده است؛ متهمان این پرونده به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند.

به گزارش گلستان ما، هادی هاشمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پس از مطالعه و بررسی پرونده 33 هزار صفحه‌ای پرهام آزادشهر، دادسرای مرکز استان برای سه متهم این پرونده به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور کیفرخواست صادر کرد.

وی افزود: از آنجا که پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی کشور در شعب ویژه رسیدگی می‌شود برای تعیین دادگاه رسیدگی این پرونده با معاون اول قوه قضاییه نامه‌نگاری و درخواست کرده‌ایم تا در صورت امکان برای سهولت دسترسی شاکیان که بیشترشان گلستانی هستند پرونده پرهام در استان رسیدگی شود.

رئیس کل دادگستری استان گفت: این پرونده حدود سه هزار نفر شاکی دارد که دو هزار و 500 نفر از آنان گلستانی هستند. متهمان  حدود 220 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده‌اند.

وی یادآور شد: این پرونده در سال 95 تشکیل شده و چون بین دو استان گلستان و سیستان و بلوچستان مشترک بود، مدت‌ها در شهرستان سرباز قرار داشت اما چون پیشرفت چندانی نداشت از رئیس قوه قضاییه و دیوان عالی کشور درخواست کردیم این پرونده به استان گلستان بازگردانده شود.

هاشمیان افزود: 6 ماه قبل این پرونده به استان گلستان فرستاده شد و ما نیز یک بازپرس ویژه برای رسیدگی به این پرونده انتخاب کردیم که در آخر منجر به صدور کیفرخواست برای متهمان شد.

وی گفت: اموال متهمان شامل آپارتمان‌های مختلف و اموال دیگر شناسایی و توقیف شده است. در رأی دادگاه بعد از محاکمه مشخص خواهد شد که هر شاکی چقدر طلبکار است و نحوه پرداخت‌ها تعیین می‌شود.

انتهای پیام/ 

آخرین مطالب