با انعقاد تفاهم‎نامه‎ همکاری، انجمن واقفان وقف استان گلستان تشکیل و خاطرات ایثارگران و خانواده‎های شهدای اوقاف گردآوری می‎شود.

به گزارش گلستان ما؛ جلسه مشترک مسئولان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان در گرگان برگزارشد.

سردار علی ملک شاهکویی  در این نشست اظهار کرد: امروز تفاهم نامه ای با اوقاف و امور خیریه در زمینه فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادمان ها و ساخت پارک موزه دفاع مقدس منعقد شد تا برای توسعه و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

وی با اشاره به تشکیل انجمن واقفان وقف در سراسر استان، افزود:انجمن یاوران وقف تشکیل و هر "وقف" به یاد یک "شهید" در نظر گرفته شده  است وتعداد کسانی که در این انجمن فعالیت می کنند، مشخص شده است و تلاش می‌کنیم این مجموعه نیز ساماندهی شود و بتوانیم در حوزه شهادت موقوفاتی را به ثبت برسانیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصریح کرد: برنامه های فرهنگی از جمله یادواره های شهدا با مشارکت اوقاف در طول سال، در سراسر استان و در مناسبت های مختلف ساماندهی کنیم تا از موازی کاری  جلوگیری و بتوانیم موفق تر عمل کنیم .

ملک شاهکویی اذعان کرد: پس از گذشته حدود 30سال از دفاع مقدس بسیاری از افراد هنوز آن روحیه مقاومت و ایثارگری‎ها را فراموش نکردند و برای اینکه بتوانند در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارند پرتلاش هستند و سعی می‌کنیم در این زمینه از مشارکت‎ها بهره بجوییم.

وی بیان کرد: در خصوص حمایت از حفظ  آثار و ارزش‎های دفاع مقدس به هر جایی که مراجعه کردیم از این مهم استقبال خوبی داشتند و امیدواریم که بتوانیم ماموریتی که به این مجموعه واگذار شده به نحوه احسن انجام دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خاطرنشان کرد:57 یادمان شهدا در سطح استان داریم و برای بهره‎برداری از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در طول سال از این اماکن استفاده می‎‎شود و امیدواریم بتوانیم با مشارکت اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آن گونه که شایسته شهدا است در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

در ادامه حجت الاسلام  حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد اظهار کرد: ترویج فرهنگ ناب ایثار و مقاومت برهمه ما فرض و وظیفه است و سازمان اوقاف نیز خادم بقاع متبرکه و شهدای گمنامند .

وی با اشاره به همکاری اوقاف با نهادهای انقلابی استان گلستان، افزود: با این تفاهم‌نامه به دنبال تعمیق اقدامات فرهنگی و قرآنی ایثارگران و شهدا هستیم تا  بیش از گذشته در یادواره شهدا در سراسر استان و فعالیت های فرهنگی معرفت افزایی در جوار شهدای گمنام همکاری کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان تصریح کرد: با تشکیل انجمن یاوران وقف با موضوع نشر فرهنگ ایثار و شهادت و "هر وقف به یاد یک شهید" از فعالیت فاخری است که خانواده معظم شهدا و دغدغه مندان این حوزه همراهی می کنند .

روحانی فرد ادامه داد: آثار مکتوبی از خاطرات شفاهی رزمندگان  و ایثارگرانو خانواده های بزرگ اوقاف، هیئتهای امنا و خادمان مجموعه بعنوان یک کار پژوهشی فاخر بعنوان گنجینه های مجموعه دفاع مقدس را با همکاری سازمان حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب