مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از توزیع بیش از ۱۲ هزار قلم لوازم و اثاثیه ضروری منزل بین مددجویان سیل‌زده خبر داد.

به گزارش گلستان ما، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار قلم لوازم و اثاثیه ضروری منزل اعم از ۲۴۰ یخچال،۱۸۶۰ فرش،۲۸۰ تلویزیون و ۴۰۰۰ پتو و سایر وسایل موردنیاز بین خانوارهای سیل‌زده توزیع‌شده است.

وی با قدردانی از کمک‌های خیران به مددجویان سیل‌زده افزود: در مجموع تاکنون حدود ۱۵۰۰ سری لوازم ضروری منزل شامل یخچال، فرش، موکت، اجاق‌گاز به خانواده‌های سیل‌زده، بیش از پنج هزار سبد غذایی نیز توزیع‌شده است.

اسکندری با اشاره به ارائه خدمات متنوع به آسیب دیدگان سیل اخیر استان گلستان عنوان کرد: کمیته امداد با شناسایی بیماران صعب‌العلاج و توزیع لوازم بهداشتی موردنیاز آن‌ها و همچنین در خصوص استقرار گروه‌های مشاوره‌ای و پایگاه‌های فرهنگی در مناطق سیل‌زده اقدام کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بیان کرد: این نهاد در روزهای نخست سیل گلستان برای کاهش آلام ۳۵۰۰ خانوار مددجوی سیل‌زده، اقدام به واریز دو میلیارد تومان کمک نقدی بلاعوض، شامل خانوارهای یک‌نفره، ۳۰۰ هزار تومان، دونفره ۴۰۰ هزار تومان، سه‌نفره ۵۰۰ هزار تومان، چهارنفره، ۶۰۰ هزار تومان و ۵ نفر به بالا ۷۰۰ هزار تومان کرد.

اسکندری با اشاره به جمع‌آوری کمک‌های مردمی دفاتر و مراکز نیکوکاری کمیته امداد در سراسر کشور خبرداد: تاکنون پنج میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط کمیته امداد استان‌های مختلف برای مددجویان سیل‌زده گلستانی جمع‌آوری و به استان ارسال‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به تحویل ۸۰۰ سری اثاثیه اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: در سیل اخیر بانک پاسارگاد با اهدای ۲۵۰ دستگاه تلویزیون و ۲۵۰ دستگاه اجاق‌گاز، بنیاد مستضعفان تهران با اهدای ۱۰۰۰ تخته فرش، گروه جهادی غدیر، رفاه امام صادق (ع) و تمامی دفاتر کمیته امداد با کمک‌های ارسالی خود ازجمله نهادهای یاری گر کمیته امداد استان گلستان هستند.

اسکندری اضافه کرد: ۲۰۰ دستگاه یخچال خریداری‌شده توسط کمیته امداد تا چند روز آینده به همراه فرش، موکت و پتو اهدایی، در میان خانواده‌های سیل‌زده استان توزیع می‌شود.

وی با توجه به شناسایی و بازدید کارشناسان مسکن و مددکاران این نهاد برای برآورد خسارت مسکن مددجویان سیل‌زده گفت: تأمین مسکن مددجویان خسارت‌دیده از سیل اخیر در این استان با رویکرد مقاوم‌سازی، ساخت و تعمیر، در اولویت فعالیت این نهاد قرار دارد.

اسکندری افزود: در سیل اخیر سه هزار و ۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان گلستانی در شهرهای آق‌قلا، گنبدکاووس و گمیشان خسارت‌دیده که تعمیرات ۱۸۰۰ مسکن و ساخت ۱۷۵۰ مسکن مددجویی شناسایی‌شده است که توسط کمیته امداد با کمک بنیاد مسکن و سایر دستگاه‌ها به سرعت بازسازی می‌شود.

وی با توجه به اقدامات این نهاد برای مددجویان سیل‌زده در حوزه اشتغال یادآور شد: واحدهای دامی و زمین‌های زراعی مددجویانی که در این سیل خسارت‌دیده، شناسایی و تاکنون درزمینهٔ تأمین رایگان ۵۰۰ تن علوفه و جایگزینی دام تلف‌شده با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، اختصاص وام حمایتی و خارج از نوبت و استمهال وام‌های اشتغال مددجویان گلستانی اقدام شده است.

اسکندری عنوان کرد: مردم نیک‌اندیش ایران اسلامی می‌توانند با شماره‌گیری کد #۹۹*۸۸۷۷* یا از طریق واریز کمک‌های خود به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ نزد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و شماره حساب ۳۳۳۳  نزد بانک ملی در بازسازی منازل تخریب‌شده در سیل و تهیه اقلام ضروری سیل‌زدگان مشارکت کنند.

گفتنی است، در سیل اخیر ۶۲۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد این استان به ویژه در شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و گنبدکاووس در بخش‌های مسکن، اثاثیه منزل و طرح‌های اشتغال‌زایی خسارت‌دیده‌اند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب