صبح امروز جهت تهیه کود شیمیایی به مرکز خدمات گرجی محله کردکوی رفتم با صحنه هایی مواجه شدم که صف طویل گوشت و مرغ رو تداعی میکرد .

به گزارش گلستان ما ؛ مسلم رستمانی از روستای ایلوار کردکوی به عنوان یک شهروند خبرنگار نوشت :

قابل توجه مدیرمحترم جهادوکشاورزی استان گلستان

صبح امروز ۹۷/۱۲/۲۶ جهت تهیه کود شیمیایی به مرکز خدمات گرجی محله کردکوی رفتم با صحنه هایی مواجه شدم که صف طویل گوشت و مرغ رو تداعی میکرد .

انبوهی از کشاورزان دفترچه بدست در حالتی معترض و عصبی ‌در راهرو و فضای تنگ با مسئولین مرکز مشاجره و بگو مگو می کردند !

 آقای امیدی مسئول مرکز مانده بود چگونه کشاورزان معترض رو قانع کنه هرچه توضیح میداد افاقه نمیکرد کشاورزان هم حق داشتند بندگان خدا چند روزیست که وقت خود رو در این مرکز بامید دریافت کود آنهم هرهکتاری یک کیسه ۵۰ کیلویی!!!! صرف کردند و بعضاً دست خالی بر میگشتند ( از جمله خودم) !!

از فهوای توضیحات رییس محترم مرکز مشخص بود که نظارت بر مراکز خصوصی توزیع نهاد های کشاورزی بسیار ضعیف و اصطلاحاً رها شده هست !

ایشان خطاب به کشاورزان گفت در همین چند وقتِ نزدیک ، بالغ بر سیصد تن کود به انبار خصوصی روستای دنگلان دادیم ! داد کشاورزان دنگلانی حاضر در صف در آمد که پس این همه کود کجا رفت ؟!

 جالب اینکه خود رییس مرکز به این روند معترض بود گرچه ایشان کشاورزان رو مورد عتاب قرار داد که چرا پیگیر این قضیه نیستند ( فرار فرافکنانه اما طلبکارانه از مسئولیت ) البته بنده خدا حق داشت زیرا عیب و گیرکار در مرکز تصمیم گیری استان هست و مشارالیه ترجیح داد ضمن حفظ موقعیت ریسک نکند گرچه در لابلا حرفهای قابل تعمل و در خور توجه داشت .

 به هر حال کشاورز نیاز مبرم به کود دارد تا سطح تولید رو ارتقا بده و جهاد کشاورزی موظف به تهیه و توزیع عادلانه آن هست چگونگی  این روند بستگی به نوع مدیریت مسئولین امر دارد که البته بعید میدانم توفیق مثبتی نصیب شود زیرا بنظر میرسد تعامل جهادکشاورزی با موزّع های بخش خصوصی بیشتر هست تا کشاورزان ! اگر غیر از این بود توزیع داده های کشاورزی به این نقطه بحرانی و اعتراضات بحق کشاورزان نمیرسید که امروز شاهد این معضل باشیم .

 یک نکته حائز اهمیت و هشدار این هست که توزیع کنندگان بخش خصوصی به انحا و ترفند مختلف حاضر به ایفای نقش صرفا انبار داریِ تحت کنترل و بسنده کردن به سود مصوب و اصطلاحا حاضر به سرمایه گذاری نیستند زیرا درآمدهای پربار ناشی از فروش خارج از کنترل و نظارت دندان گیرتر هست !

بر مدیران بالادستی استان بویژه استاندار و مدیرکل جهاد و کشاورزی استان و فرماندار یا هربخش تاثیر گذار و مسئول فرض هست که به این قضیه ورود جدی و موثر نمایند تا دیگر شاهد این نوع سوء مديريت و نگرانی قاطبه کشاورزان شریف نباشیم .

بعون الله و فضله _ مسلم رستمانی

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب