معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گفت : در زمینه نجات خلیج گرگان، سیلاب و احیاء تپه هزارپیچ برنامه داریم و خانه طبیعت را برای کسب شهرت انتخاب نکردیم.

به گزارش گلستان ما ؛ محمدهادی معیری، رئیس دانشکده جنگلداری و فناوری چوب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار کرد: دانشگاه منابع طبیعی گرگان به عنوان تنها دانشگاه در حوزه طبیعی در کشور مطرح است.

وی ادامه داد: ۱۹۰ رشته، ۶۵۰ دانشجوی دکتری، ۶۷۵ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۸۰ آزمایشگاه و کارگاه، دو مزرعه آموزشی و پژوهشی، سه هزار و ۷۰۰ هکتار جنگل آموزشی، کلینک مادر تخصصی و غیره از جمله عملکردهای ما است.

معیری به سابقه ۶۰ ساله دانشگاه علوم کشاورزی اشاره کرد و افزود: به عنوان داوطلب از دانشگاه نسل اول و دوم به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت می‌کنیم و در این زمینه پیشگاه هستیم و وزارت به دنبال ما این کار را انجام داد.

افتتاح مجموعه ورزشی دانشگاه

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی به پروژه‌های راکد هشت سال پیش گریزی زد و گفت: در دوره مدیریت جدید با صرفه جویی هزینه‌ها و تلاش‌های مجدانه وی پروژه‌های نیمه کاره به سرانجام رسید و هفته آینده هم مجموعه ورزشی دانشگاه با حضور رئیس سازمان دانشجویان کشور افتتاح می‌شود.

وی اظهار کرد: طرح‌های بزرگی از جمله طرح کلان آبخیزداری، طرح آمایش استان، کار مشترکی با آبخیزداری سمنان، همکاری با شهرداری تهران و مشهد در حوزه پارک‌ها بخشی از فعالیت‌های ما است.

خانه طبیعت را برای کسب شهرت انتخاب نکردیم

رئیس دانشکده جنگلداری و فناوری چوب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با بیان این که کارگروه پژوهش استان بر عهده دانشگاه است، تأکید کرد: در زمینه نجات خلیج گرگان، سیلاب و احیاء تپه هزارپیچ برنامه داریم و خانه طبیعت را برای کسب شهرت انتخاب نکردیم.

وی گفت: اهداف خانه طبیعت را مطالعه و با سرعت به این کار ورود پیدا نکردیم؛ هم اندیشی اتفاق افتاد و می‌دانستیم که می‌توانیم کار بزرگی را انجام دهیم.

معیری با بیان این که ۶ ماه طول کشید تا قرارداد بسته شود، تصریح کرد: مدیریت خانه طبیعت گرگان به حوزه پژوهشی دانشگاه به مدت سه سال واگذار شد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته مشورتی پنج نفره در راستای اجرای برنامه‌ها تشکیل شد و تمام کارها با نظارت آن‌ها انجام می‌شود.

معیری با بیان این که ما هدف سیاسی نداشتیم که به این کار وارد شدیم، گفت: هدف ما سرعت دادن به دانشگاه‌های نسل سومی است زیرا آموزش در کنار پژوهش باید قرار گیرد.

وی گفت: با میراث فرهنگی، محیط زیست، آموزش و پرورش و غیره ارتباط داریم و از این پس آن‌ها را تقویت می‌کنیم و از حضور سمن‌ها هم بهره خواهیم جست./مهر

انتهای پیام /

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب