روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان اعلام کرد:  این اداره کل از زمان تاسیس تا کنون فردی را بعنوان نیرو منتقله نپذیرفته است.

 به گزارش گلستان ما ؛ پیرو درج خبری مبنی بر" جذب خویشاوندان به صورت ضربدری در دو اداره کل استان گلستان" به نقل از پایگاه عدالت خواهان گلستان در این پایگاه خبری روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان پاسخی را به شرح ذیل برای این رسانه ارسال کرده است :

برادر گرانقدر آقای  گلستانی

مدیر محترم سایت گلستان ما

با سلام و صلوات  بر محمد و آل محمد (ص)؛

احتراماً ، پیرو درج خبری مبنی برجذب خویشاوندان در دو دستگاه آموزش فنی و حرفه ای و شیلات استان در روز یکشنبه مورخه 24/10/96 به شناسه خبر49090 ، ضمن اعلام شرایط نیروها به شرح ذیل ، اعتراض خود را نسبت به این مطلب نادرست اعلام و درخواست می گردد ضمن اصلاح اشتباه به وجود آمده در درج این خبر در سایت مذکور ، این جوابیه برابر قانون در صفحه اول سایت درج گردد .

پیرو ابلاغ قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  به شماره 28227 مورخ 26/05/1391  از سوی مجلس شورای اسلامی به دولت و مصوبه هیئت محترم وزیران به شماره 122218 ت 50947 هـ مورخ 17/10/1393موضوع آئین نامه اجرایی قانون مذکور و بخشنامه شماره 37568/400/93 مورخ 01/11/1393 سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، و پس از اعلام آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی از سوی دولت به تاریخ 1/3/94 ، این دسته از نیروها (مربیان حق التدریس این دستگاه) در آزمون استخدامی ثبت نام و شرکت نمودند که پس از اعلام نتیجه اولیه نسبت به انجام مراحل مصاحبه و گزینش و همچنین لحاظ نمرات سابقه ، بومی بودن و مدرک تحصیلی ، نتیجه نهایی برای 114 نفر اعلام و براساس تقدم سنوات نسبت به جایگزینی افراد در ردیف های سازمانی پس از اخذ شماره مستخدم با صدور حکم پیمانی برای60 نفر اقدام گردید و یک نفر هم به دلیل استخدام در دستگاه دیگر انصراف دادند که برای باقی مانده افراد که 53 نفر بودند ، چون ردیف سازمانی وجود نداشت به استناد مکاتبه و مجوز شماره 969456 مورخ 29/10/95 سازمان اداری و استخدامی کشور نسبت به اخذ ردیف سازمانی از دستگاه ها ( با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان) اقدام گردید و بدلیل اینکه نتیجه ای حاصل نشد در خصوص انتقال این تعداد از افراد، پس از موافقت دستگاه مقصد ، ضمن موافقت دستگاه مبدا با اخذ پست سازمانی موقت و اخذ شماره مستخدم به صورت پیمانی با صدور حکم اقدام مقتضی صورت پذیرفت و از این محل تعداد 45 نفر تا کنون به شرح ذیل به ادارات کل استان پس از طی مراحل قانونی با انتقال حقوق و مزایا انتقال یافتند.

بدیهی است که این اداره کل از زمان تاسیس تا کنون فردی را بعنوان نیرو منتقله نپذیرفته است و ادعای مندرج در سایت کذب بوده و فقط انتقال نیرو به دستگاه های مختلف از سوی این مجموعه صورت پذیرفته و تا کنون شخصی به این دستگاه تحت هر عنوانی ورود نیافته است.

ردیف نام دستگاه تعداد افراد منتقله ردیف نام دستگاه تعداد افراد منتقله
1- اداره کل استاندارد 7 نفر 6- اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی 2نفر
2- اداره کل منابع طبیعی 11 نفر 7- اداره کل تعاون روستایی 8 نفر
3- اداره کل هواشناسی 12 نفر 8- دانشگاه گلستان 1نفر
4- اداره کل بهزیستی 1 نفر 9- اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی 1 نفر
5- اداره کل شیلات 2 نفر

روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان

پایگاه عدالت خواهان گلستان در پی انتشار این جوابیه توضیحاتی را به شرح ذیل ارائه کرده است

پیرو جوابیه روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای استان گلستان که البته از حیث پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه ها جای تقدیر دارد. لکن مسئله جای پرداختن به این موضوع دارد که:

اولا: در متن خبر درج شده این پایگاه خبری هرگز از قانونی بودن و نبودن اینگونه جذب ها سخن به میان نیامده بلکه محتوای این گونه جذب ها بوده که بعنوان منکری اداری نام برده شده است. چرا که در ازای جذب وابستگان دو تن از مسئولین ارشد اداره کل شیلات استان گلستان در مجموعه ی اداره کل فنی و حرفه ای؛ جذب دو تن از وابستگان مجموعه ی فنی و حرفه ای روی داده است و این موضوع برای افکار عمومی استان و انبوهی از فارغ التحصیلان چشم انتظار در فنی و حرفه ای برای جذب؛ دو گزینه ی وابسته به ارکان قدرت در شیلات و فنی و حرفه ای جذب شده اند.

دوما: استناد به اینکه اینگونه جذب ها و بکارگیری های وابستگان مسئولین شیلات مطابق مفاد قانونی بوده مسئله ای نیست که امروز مردم آن را به شکلی ساده بپذیرند چرا که امروز شاهدیم سطوح بالایی از منکرات اداری و اجرایی نظیر برداشت های نجومی و برخی اختلاس ها نیز در سایه ی بخشنامه های قانونی صورت می گیرد حالی که رهبر معظم انقلاب این گونه اقدامات به ظاهر قانونی را فاقد مشروعیت دانسته و خواستار برخورد با عوامل این برداشت ها شدند.

ثالثا: این سوال قویا مطرح است که چرا باید دو تن از وابستگان مدیرکل و رئیس امور اداری شیلات جذب فنی و حرفه ای گردند در حالیکه خیل عظیمی از افراد بدون سطح روابط با مسئولین این اداره کل و البته واجد صلاحیت را می توان در انتظار همین جذب دانست، بویژه فرزندان معزز شاهد و ایثارگر که با مدارک عالیه و طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی قانونا و اخلاقا برای جذب در آن اداره کل ذی صلاح تر می باشند.

رابعا: سعی کنیم بر اساس وجدان و اخلاق اسلامی و پیروی از سیره ی عملی رهبر معظم انقلاب اسلامی خامنه ای کبیر، گام برداشته و به دنبال تطبیق بی انصافی های احتمالی خود با ظاهری سست از فلان قانون و یا فلان بخشنامه نباشیم بلکه با تمام وجود خود را در مقابل امام عصر ارواحنا فداه و نائب برحقش امام المسلمین خامنه ای کبیر، مسئول و پاسخگو بدانیم.
موفق و موید باشید.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها   

+2 # alireza 1396-10-26 10:40
این خبرو چند روز تو صفحه اول بزارین باشه ببینین چقدر کامنت میاد براش از بی قانونی این اداره
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+2 # alireza 1396-10-26 10:39
چرا کامنت منو درج نکردین. بی‌قانونی تو فنی و حرفه‌ای بیداد میکنه!! چرا یک نیروی قراردادی را بعنوان معاون مرکز انتخاب میکنند؟ چون با ... در مرکز بده بستان داره!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # گلستان 1396-10-25 11:35
مدیر محترم سایت گلستان ما
با سلام،
شما اگر دنبال واقعیتها هستید سری به اداره .... بزنید که متاسفانه از زمان شکل گیری استان از همان ابتداء بعلت حضور مدیران مازنی تعداد زیادی از مازندرانی ها در استان جذب شده و این روند بعدها با بازنشستگی نیروهای بومی و جایگزین نمودن آن با نیروهای مازندرانی منتقل شده از استانهای دیگر به گلستان ادامه پیدا کرده است.
و در اقدامی دیگر، متاسفانه در آستانه سال 96 تعدادی از نیروهای خانم بومی استان از کار برکنار و بعد از حدود هفت ماه بعد فرزند مدیر کل محترم در اداره کل استان مشغول بکار میشود و تنها نیروی استخدامی سال 97 از استان لرستان جذب وبعنوان نیرو جدید در استان بکارگیری می شود .
واقعاً شما بفرمایید جوانان بیکار ما که کسی را جزء خدا و هیچ گونه آشنایی در دستگاههای اجرایی ندارند کجا باید جذب شوند؟ چه کسی پاسخگو باید باشد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حسین کتولی 1396-10-25 09:37
گلستان ما من یک کامنت گذاشتم چرا نذاشتید توی سایت؟ برا چی؟کامنتم رو بذارید چون درد دل داریم.
من و برادرم درس خوانده و فارغ التحصیل دانشگاههای برتر کشور هستیم هرروز باید توی خونه پدر و مادرم از ما خجالت بکشند و ما از انها. چرا؟
عدالت کجاست؟ اگه روز قیامتی وجود داشته باشه که نمی گذریم از حق خودمون .حتما آه و اشک پدر و مادر ما گریبان این مدیران ناشایست که فقط یاد گرفتند هر جا رفتند بستگان خودشون رو ببرن و تمام ایل و تبار خودشون رو کارمند کنند رو خواهد گرفت. لعنت به این مدیران که نباید ببینیم اشک و آه پدر و مادرم رو.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حسین کتولی 1396-10-25 08:50
متاسفانه ظلم و بی عدالتی در تمامی ادارات بیداد میکند. هر کسی که به سمت مدیر کلی یک سازمان می رسد بیشتر از اینکه بفکر پیشبرد اهداف تعالی سازمان خود قدم بر دارد بفکر جا زدن خواهرزاده برادر زاده و داماد و ... خودش در سازمان هست.
شیوه جدید مدیران هم بر این شده که دو مدیرکل با هم توافق میکنند پشت صحنه و یک نیرو به یک اداره میدن و یک نیرو میگیرن.آخه تبعیض و بی عدالتی تا کجا؟
جالبه همین مدیران زمان جنگ یا خارج کشور در حال درس خواندن بودند یا اصلا رنگ جبهه و جنگ رو ندیدند. آقای استاندار محترم، لطفا تیم بازرسی قوی تشکیل بده و برخورد قاطع کن با این بی عدالتی ها. مثل ما که تحصیلات عالیه داریم و جز خدا کسی رو نداریم باید چکار کنیم.
از حق خودمون نمی گذریم و روز قیامت و سر پل صراط یقه همه شما رو خواهیم گرفت.
خدا لعنت کنه کسی که فقط دنبال کارچاق کردن برای فامیل هاش هست.
خدا نگذره ازش.انقلاب کردیم که عدالت باشه نه اینکه عده ای مثل یک لاشخور بیافتند و دنبال سهم خواهی باشند برای خودشون و بستگان.
این جوابیه فنی و حرفه ای هم خوب میشه فهمید تخلف انجام شده و در این جواب فقط بازی با کلمات بوده.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب