درباره سامانه نمایشی نجفی نکات فراوانی وجود دارد. این سامانه در حالی از شفاف سازی قراردادهای کلان سخن می گوید که اساسا در این سامانه خبری از قراردادهای زیر یک میلیارد تومان که اتفاقا زمینه فساد بیشتری هم دارد، نیست.

به گزارش گلستان ما به نقل از راه دانا، محمدعلی نجفی در آخرین روز خود اقدام به راه اندازی سایت نیمه کاره ای به نام سامانه شفافیت قراردادهای کلان شهرداری تهران کرد. فارغ از غیر کاربردی این سایت که وجهه نمایشی بودن آن را تقویت کرده است، این اقدام نجفی در واقع کپی برداری ناشیانه از دستور قدیمی محمدباقرقالیباف شهردار اسبق تهران در جهت شفاف سازی فعالیت های شهرداری است که در آن روزها به اتاق شیشه ای شهرت یافت.

محمدعلی نجفی با راه اندازی نمایشی سامانه اعلام قراردادهای کلان شهرداری تلاش کرد تا فعالیت های شهرداری در دوران محمدباقرقالیباف را غیرشفاف و ناسالم جلوه دهد. عملیات تخریبی نجفی همچنین زحمات دهها هزار نفر از کارگران و کارمندان شهرداری در آن سال ها را تحت الشعاع خود قرار دهد. سامانه ادعایی نجفی در ادامه پروژه تخریبی شهردار مستعفی تهران که اوج آن داستان گزارش چندصدصفحه ای نجفی به شورای شهر بود، قابل ارزیابی و تحلیل است. آن گزارش حتی از سوی باندرسانه ای نجفی هم جدی گرفته نشد.

درباره سامانه نمایشی نجفی نکات فراوانی وجود دارد. مهمترین آنها شاید این نکته باشد که این سامانه فریبی بزرگ و نادیده گرفتن شعور و درک مردم است. این سامانه در حالی از شفاف سازی قراردادهای کلان سخن می گوید که اساسا در این سامانه خبری از قراردادهای زیر یک میلیارد تومان که اتفاقا زمینه فساد بیشتری هم دارد، نیست.

به بیان دیگر اگر زیر مجموعه آقای شهردار قراردادی که ارزش واقعی آن ۲۰۰ میلیون تومان است را ۹۹۹ میلیون تومان با دوستان و آشنایان خود قرارداد ببندد، جایی در این سامانه نخواهد داشت. فریب از این بالاتر؟

فریب دیگر این سامانه مشخص نبودن وضعیت قراردادهای میلیاردی شرکت ها و سازمان های تابعه شهرداری تهران است. بیشترین زمینه فساد در همین مجموعه هاست و آقای نجفی خود بهتر از هرکس این ماجرا را می دانست اما به دلایل نامشخص اجازه نداد تا قراردادهای شرکت های تابعه در این سامانه رونمایی شود.

نکته جالب دیگر اینکه در توضیحات این سایت نوشته شده مسئولیت صحت اسناد ارسال شده با مسئول مربوطه است. به بیان ساده تر تلویحا گفته شده اصالت اسناد ارسالی مورد بررسی قرار نمی گیرد و امکان دستکاری در آنها هست.

نقل مشهوری از صادق خرازی در آغاز شهرداری نجفی بود که گفته بود اگر نجفی بتواند یک میخ روی دیوار بکوبد من تعجب می کنم. خرازی راست گفته بود. نجفی حتی مقاوم سازی زیر پل کریم خان را هم نتوانست انجام دهد و با وجود اعلام دروغ پایان کار، کارگران همچنان مشغول کارند. اگر پل کریم خان خراب می شد و دوباره ساخته می شد شاید زمان کمتری طول می کشید.

پروژه تخریب قالیباف، نجفی را شهردار خوبی نکرد. وی تلاش کرد سومدیریت و ناکارامدی خود را پشت پرده تخریب قالیباف پنهان کند که نتوانست. خاطره مردم تهران از هفت ماه نجفی تعطیلی تهران بود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید