رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی گلستان گفت: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بیش از یک میلیون و500 iزار اصله نهال مرتعی و بیابانی تولید می شود.

به گزارش گلستان ما؛ تاج قلی فرهنگ دوست عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال قرارداد مربوط به تولید یک و نیم میلیون اصله نهال در ایستگاه های تولید بذر و نهال استان گلستان منعقد شد.

وی با بیان اینکه تامین معیشت جمعیت قابل توجهی از بهره برداران مراتع به صورت مستقیم و غیر مستقیم به مراتع وابسته است، افزود: تولید و کشت نهال مرتعی گامی موثر در جهت افزایش تولید علوفه و ارتقاء توان معیشتی دامداران است که علاوه بر آن افزایش سطح تاج پوشش، کاهش فرسایش و هدر رفت خاک نیز محقق می گردد.

رئیس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی گلستان گفت: در استان گلستان 862 هزار هکتار مرتع وجود دارد که بیش از 300 هزار هکتار آن در معرض بیابانی شدن قرار دارد و این نیاز اجرای پروژه های اصلاح و احیاء را دو چندان می کند.

وی افزود: نهال های تولیدی از گونه های آتریپلکس هالیموس، لنتی فورمیس و گونه های بومی منطقه خواهد بود که در سطح دو هزار و 500 هکتار از مرتع شهرستان های گنبد، مراوه تپه و آق قلا کشت شده است.

انتهای پیام/

 

پربحث ترین ها