مدیرکل راهداری گلستان از آمادگی 8هزار و 500کامیون برای جابجایی محصولات پاییزه کشاورزان استان از مزرعه تا مراکز خرید تضمینی خبرداد.

به گزارش گلستان ما؛ مهدی میقانی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد محصولات پاییزه گلستان شامل نخود فرنگی، باقلا، کلزا، گندم و جو، در نیمه نخست اول سال برداشت می شود که علاوه بر ظرفیت های استان، از کامیون های استان های همجوار هم برای جابه جایی محصولات استفاده می شود.

وی افزود: برای ایجاد نظم در انتقال محصول تولیدی کشاورزان گلستان به مراکز خرید تضمینی، 75 شرکت حمل و نقل بار وظیفه صدور بارنامه را برعهده دارند. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان تصریح کرد: به رانندگان توصیه می کنیم علاوه بر ضرورت تهیه بارنامه، برای مقابله با ریزش محصول، حتما اقدامات لازم مانند درزگیری، اندازه بارگیری و کشیدن چادر روی محصول را انجام دهند. 

میقانی بیان کرد: فعالیت رسمی جابجایی محصول پاییزه برداشت شده در گلستان با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی، اعلام تقویم برداشت محصول و هماهنگی با مراکز خرید، آغاز می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستا ندر خاتمه گفت: هر ساله کار برداشت محصول پاییزه در گلستان از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده و تا مرداد ماه ادامه می‌یابد

انتهای پیام/

پربحث ترین ها