همایش حقوق مسافر استان گلستان با هماهنگی و حضور اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان و اهتمام تشکل های صنفی بخش مسافربری استان برگزار شد .

به گزارش گلستان ما به نقل از پایگاه خبری کاسب امین، این همایش با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، استانداری، فرمانداری،مدیر کل معاونین و کارکنان اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، شهرداری گرگان، مدیران تشکل ها و شرکتهای حمل و نقل جاده ای مسافر، رانندگان و برخی مدیران استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر استان برگزار شد؛ مهندس مهدی میقانی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در همایش گفت: این همایش برای دومین بار است که با مشارکت و حضور تشکل های صنفی بخش حمل و نقل جاده ای مسافر و در راستای ارتقاء سطح خدمات و ایجاد انگیزه در بین مردم جهت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و ایجاد سفری ایمن و بدون دغدغه برگزار شده و اولویت اصلی آن جلب رضایت و اطمینان مسافران و بهره برداران بخش می باشد.

وی در خصوص اهداف این همایش اظهار داشت: هدف اصلی از برگزاری این چنین همایشی این است که رانندگان بدانند که حق با مشتری است و این میسر نمی شود مگر در رفتار رانندگان و مهمانداران که در طول سفر با مسافرین ارتباط مستقیم دارند و نظر مردم راجع به سفر ایمن، مطمئن و روان منوط به این مقوله رفتاری است .
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان افزود: دهه ایمنی راهها از ۱۴ آبان شروع شده و تا ۲۵ آبان ادامه دارد و هدف از این نامگذاری ایجاد حساسیت بین تمامی مردم در رعایت قوانین می باشدکه لازم است هر فردی و با هر جایگاهی در ایجاد نظم و ایمنی احساس مسئولیت نموده و اهتمام ورزد.

در ادامه آقای شعبانی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هم به اهمیت بخش حمل و نقل و مسئولیت بالای این بخش در جلوگیری از حوادث و جرائم اشاراتی نموده و افزود رعایت قوانین علاوه ایجاد مصونیت باری خود شخص برای دیگران نیز امنیت در پی خواهد داشت که این امر مستلزم افزایش آگاهی و علم مردم از حقوق خود می باشد .

در پایان جلسه از زحمات و تلاش فعالان عرصه حمل و نقل استان در بخش مسافر و همچنین از بازماندگان حادثه دیده در سوانح رانندگی با تقدیم لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد .

انتهای پیام/

پربحث ترین ها