به گزارش گلستان ما به نقل از کلاس بیست؛ ابراهیم حاجیلری ظهر امروز در خصوص انتخاب رشته دانش آموزان، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در کنکور سراسری امسال 25 هزار و 333 شرکت کننده از دانش آموزان استان گلستان بوده اند که از این تعداد 7 هزار و 573 دانش آموز از رشته انسانی،  15 هزار 579 دانش آموز از رشته تجربی و  2 هزار 181 دانش آموز از رشته ریاضی بوده اند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی ما در خصوص انتخاب رشته دانش آموزان این است که تعداد زیادی از دانش آموزانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند، انتخاب رشته نمی کنند و این، آموزش و پرورش استان را به چالش می کشد.

معاون متوسطه آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: از 25 هزار و 333 دانش آموز شرکت کننده در کنکور سراسری امسال، 14 هزار و 347 نفر، یعنی 56.63 درصد را دانش آموزان پیش دانشگاهی سنوات قبل تشکیل داده اند.

وی تاکید کرد: به همه دانش آموزانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند تاکید می کنیم که بر طبق ذائقه و علاقه خود و با توجه به رشته های مختلفی که وجود دارد انتخاب رشته نمایند.

حاجیلری بیان کرد:پایگاه های انتخاب رشته آموزش و پرورش در 14 شهرستان گلستان فعال  است و  خانواده ها و دانش آموزان می توانند از امروز یکشنبه 20 مرداد لغایت 24 مرداد ماه سال جاری و از ساعت 8 صبح الی 20 به این پایگاه ها مراجعه کرده و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها