سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: ایمن‌سازی و تغییر ساختار دو بریدگی «ورسن» در محور گرگان- کردکوی و بریدگی «حکیم‌آباد» در محور علی‌آباد- آزادشهر استان گلستان با 10 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار در حال انجام است.

به گزارش گلستان ما ؛ غلامرضا بیکی سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان اظهار کرد: دوربرگردان «ورسن» که بعد از ورودی روستای «ورسن» واقع است 750 متر طول تقریبی و 46 متر عرض دارد و قبل از اجرای این عملیات به شکل نوک منقاری بوده و باتوجه به تردد زیاد و حادثه‌ساز بودن اکنون در حال تبدیل به دوربرگردان استاندارد است.

وی تصریح کرد: عملیات ایمن‌سازی دوربرگردان ورسن شامل زیرسازی، اجرای آسفالت محل دوربرگردان و نصب تابلو، علائم، گاردریل، نیوجرسی و احداث روشنایی است که زیرسازی آن شامل تعریض پل‌ها (سه دستگاه باند شمالی و سه دستگاه باند جنوبی)، عملیات‌خاکبرداری و پخش و کوبیدن تونان و زیراساس و اساس در باند شمالی و جنوبی با 70 درصد پیشرفت در حال اجراست.

سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان با بیان اینکه بقیه عملیات استانداردسازی این بریدگی در حال انجام است، افزود: مطالعات استانداردسازی بریدگی «حکیم‌آباد» نیز انجام شده و در مرحله انعقاد قرارداد با پیمانکار اجرایی قرار دارد.

طول راه‌های استحفاظی استان گلستان بالغ بر 5 هزار کیلومتر می‌شود که در این محورها 70 بریدگی وجود دارد و استانداردسازی 10 بریدگی با اولویت‌های مشخص شده در دستور کار امسال و سال آینده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار دارد.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها