معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه منابع طبیعی گفت: از ابتکارات و طرحهای دانشجویی دانشجویان که دارای شاخصه هایی مانند علمی و تخصصی بودن، دانشجویی بودن، داشتن نواوری و همچنین با سیاست های کلی دانشگاه و وزارت علوم و نیازهای جامعه همخوانی داشته باشد حمایت می شود.

به گزارش گلستان ما به نقل از دانشجوسلام؛ دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در نظر دارد در سال حمایت از تولید ملی از طرحهای پژو هشی،کتاب اختراع، ابتکار و نواوری دانشجویان حمایت کند.

در همین رابطه ابوطالب هزار جریبی معاون فرهنگی اجتماعی این دانشگاه در گفتگو با دانشجوسلام اظهار کرد: در راستای رسیدن به دانشگاه کار افرین حمایت از طرح های دانشجویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهداف دیگر این برنامه گفت: تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت های علمی، بهره گیری از توانمندی، خلاقیت و ایجاد زمینه مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن خلاقیت و ابتکار دانشجویان و همچنین افزایش سطح مشارکت و رقابت دانشجویان در فعالیت های علمی دانشجویی این طرح از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی اجرا می شود.

هزار جریبی ادامه داد: البته حمایت از طرحهای پژوهشی  در حال حاضر نیز صورت می پذیرد اما با نظر رییس دانشگاه بودجه ای خاص برای این کار در نظر گرفته شد تا دانشجویانی که طرح یا ایده ای شامل اختراع، ابتکار نواوری و.. دارند آن را به معاونت فرهنگی اجتماعی تحویل دهند و پس از بررسی و تایید توسط کمیته حمایت و نظارت بر انجمن های علمی، بودجه مورد نظر به طرح های دریافتی اختصاص یابد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه منابع طبیعی افزود: در ارزیابی طرح ها مواردی مانند علمی و تخصصی بودن طرح، دانشجویی بودن، نواوری آن، همخوانی باسیاست های کلی دانشگاه و وزارت علوم و نیازهای جامعه لحاظ خواهد گردید.

وی  در خصوص حمایت از طرحهای علمی توضیح داد: با توجه به برگزاری هرساله جشنواره ملی حرکت از سوی وزارت علوم، یکی از اهداف حمایت از طرح های علمی دانشجویی این است که با هدف زمینه سازی و ایجاد انگیزه ی جستجوی علمی،مسیری برای پیوند انجمن های علمی با صنعت و نیازهای جامعه و عرصه ای برای بروز و ظهورخلاقیت ها و ایده های مبتکرانه دانشجویان فراهم شود.

هزارجریبی گفت:هسته اولیه این طرح ها در معاونت فرهنگی شکل گرفته و در ادامه می تواند در سایر واحدهای دانشگاهی نظیر کار افرینی با مرکز رشد مسیر تکاملی خود را تا رسیدن به طرح های علمی دانش بنیان طی نماید.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پربحث ترین ها