مدارس بسته حمایتی شرق گلستان، چگونه گرفته و چگونه اداره می شوند؟

به گزارش گلستان ما، مدارس بسته حمایتی یکی از پروژه های وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید برای واسپاری اداره مدارس به بخش خصوصی بود.

طرح مدارس بسته حمایتی دارای ایرادات محتوایی و اجرایی خاصی بود که برخی از این موارد در همین سایت خبری به آنها پرداخته شد.

اما این روزها این مدارس دارای مشکلات خاصی هستند که به برخی از آنها در زیر اشاره می کنیم.

روند واگذاری این مدارس هنوز در پرده ابهام است، در برخی از شهرهای شرق گلستان این مدارس بین کارکنان اداری توزیع شده و افراد دیگر نتوانستند به حق استفاده از این مدارس دست بیابند.

در برخی از شهرهای شرق گلستان، برخی از اداری ها حق 2 مدرسه را با بهره مندی از امتیاز دراختیار داشتن اطلاعات و ... به دست آوردند.

برخی از این مدارس جمعیت دانش آموزی بالایی را نیز شامل می شده اند.

در برخی از شهرها این روزها برخی از موسسین قصد واگزاری مدرسه را دارند ولی کسی نیست که این مدارس را از آنها بگیرد.

برخی از موسسن هم از عدم پرداخت اعتبار قانونی برای هر دانش آموز ( حدود 450 هزار تا 550 هزار تومان) خبر داده و می گویند: بیش از یک سال است که هیچ اعتباری در این خصوص به مدارس بسته حمایتی داده نشده و ما داریم  از هزینه شخصی و به سختی مدرسه را می چرخانیم.

یکی از مدیران از پاسخ مبهم وزارت آموزش و پرورش در خصوص زمان واریز اعتبار مدارس بسته حمایتی خبر داد.

حال باید دید که دولت تدبیر و امید در خصوص این مدارس چه برنامه ای دارد و آیا قصد جمع کردن این نوع مدارس در برنامه آموزش و پرورش شکل گرفته و یا قصد افزایش این مدارس در برنامه است؟

در شهرستان مراوه تپه در سال 94 حدود 11 مدرسه بسته حمایتی راه اندازی شده است.

شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان قرار دارد.

منبع: راه اترک

انتهای پیام/

 

 

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید