معاون هماهنگی امرو اقتصاد و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون 15 هزارو 286 شغل در استان ایجاد شده است.

به گزارش گلستان ما به نقل از قابوس نامه، محمود ربیعی در جلسه کارگروه اشتغال گنبدکاووس با اعلام این مطلب افزود: سهمیه تحقق اشتغال برای گلستان در سال جاری 19 هزارو 400 نفر بوده است که از این میزان 80 درصد ان محقق شده است و گنبد با 86 درصد عملکرد بالاترین سهم را در استان داراست.

qaboosnameh71

وی با تاکید بر مشارکت ادارات و نهادها در کاهش نرخ بیکاری اذعان کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان گلستان 7/12 درصد است که تقریبا برابر با میانگین نرخ بیکاری کشوری است و در تا پایان برنامه ششم توسعه باید 4 درصد کاهش داشته باشیم.

ربیعی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تسهیلات بخش اشتغال عنوان کرد: در سال گذشته هفت هزارو 400 میلیارد ریال تسهیلات در استان پرداخت شده است و میزان تسهیلات پیش بینی شده برای امسال نیز 17 هزار میلیارد ریال است.

وی اهداف دولت از پرداخت تسهیلات را رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدارو ایجاد گردش مالی در بخش تولید برشمرد و گفت: نیاز است برای تحقق این اهداف، دستگاهها ذقت و سرعت را مد نظر داشته باشند و به اهلیت صاحب طرح و توجیه اقتصادی طرح توجه شود تا طرح با موفقیت انجام شود.

محمد رهبری معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز در بخشی دیگر از این جلسه نیز با اشاره به پیشبینی تسهیلات اشتعغالزایی در 4 بخش 'بند الف و ب قانون بودجه، تسهیلات مشاغل خانگی و توسعه روستایی و مرزی بر مسئله توجیه اقتصادی طرح ها تاکید کرد.

وی با ابراز گله مندی از اینکه 68 درصد پرونده های تسهیلات مشاغل خانگی در سه رشته خیاطی ، قالی بافی و تایپ خلاصه می شود تصریح کرد: این در حالی است که 304 رشته مختلف پیش بینی شده است و باید به پایداری دیگر رشته های مشاغل خانگی نیز کمک کرد.

17 هزار میلیارد ریال سهم گنبد از تسهیلات مشاغل خانگی

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان سهم گنبدکاووس از تسهیلات مشاغل خانگی را 17 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: میزا این تسهیلات در کل استان 192 میلیارد ریال است که بخش از آن به عنوان شناور در اختیار شهرستان های  موفق تر در این امر قرار خواهد گرفت.

در بخش مشاغل روستانی نیز رهبری گفت: 640 میلیارد ریال تسهیلات در استان به این بخش اختصاص داده شده است که برای تسریع در امر اشتغال تا 2میلیاردو 500 میلیون ریال به شهرستان ها تفویض اختیار شده است.

رئیس اداره تعاون و کار گنبد نیز در این جلسه اذعان کرد: امسال تا کنون 413 پرونده با اعتبار 382 میلیاردو400 میلیون ریال آماده تصویب و ارسال به بانک های عامل است.

عبدالحکیم سلاخ افزود: سهمیه شهرستان در حوزه اشتغال 3 هزارو 119 نفر بود که 2 هزارو 677 نفر محقق شده است و در تحقق کاریابی های غیردولتی سهمیه گلستان 7 هزار نفر عنوان شده است که گنبد 42 درصد این آمار را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید