فرماندار گمیشان در دومین جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان گفت: پیش بینی اشتغال طرح های تصویب شده ویژه بانوان در حوزه روستایی 113نفر و در حوزه اشتغال فراگیر 30 نفر می باشد.

به گزارش گلستان ما به نقل از ساحل گمیشان ،  امیرشیر توماج اشتغال بانوان را برنامه مهم دولت بیان و خاطر نشان کرد: پیش بینی اشتغال طرح های تصویب شده ویژه بانوان در حوزه روستایی 113نفر و در حوزه اشتغال فراگیر 30 نفر می باشد.

توماج همچنین با اشاره به تسهیلات جذب شده ویژه طرح های اشتغالزایی بانوان نیز بیان داشت: 14 طرح با اشتغال 20 نفر ویژه بانوان طی 6 ماه تسهیلات خود را جذب کرده و اکنون مشغول فعالیت می باشند.

وی افزود: حضور بانوان در کنار مردان برای رسیدن به جامعه ای هدفمند و ایده آل در همه زمینه ها یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

فرماندار گمیشان  زن و مرد را مکمل یکدیگر بیان داشت و گفت: خانواده ایمن در کنار آموزش و پرورش در تربیت نسل های آینده ساز و موفق نقش مهمی را داشته و می تواند تهاجمات فرهنگی دشمنان را خنثی کند.

توماج در ادامه سخنان خود با اشاره به در پیش بودن هفته عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: برنامه های پیشنهادی در این هفته باید متنوع، موثر و قابلیت اجرا شدن در سطح شهرستان را داشته باشد.

وی اضافه کرد: ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بايد جزء برنامه ساليانه و اصلي ترين رويکرد مرتبط فرهنگي ادارات در سطح شهرستان باشد.

توماج تصریح کرد: تقويت مشاركت اجتماعي بانوان ، افزايش نقش آنها در تصميم گيريها و برنامه ريزي هاي راهبردي ، توانمندسازي و تحكيم بنياد خانواده از مهمترين اهداف دولت تدبير و اميد در سطح کشوراست.

وی همچنین با اشاره به اینکه همه باید یقین داشته و به این باور مهم برسند که زنان در جامعه نقش مهمی را در همه زمینه ها برای پیشبرد امورات دارند، خاطر نشان کرد: توانايي زنان با توجه به تشكيل خانواده هاي موفق و سالم و مشاركت در فعاليت هاي سياسي ، اجتماعي و اقتصادي جامعه ستودني است.

فرماندار گمیشان در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر برگزاری جلسات گروه های کاری بانوان توسط دستگاه های متولی، یادآور شد: فعالیت ها و برنامه های گروه های کاری بانوان توسط دستگاه ها با کارکردهای متفاوت باید به گونه ای باشد که بتوان از آنها در جلسات کارگروه بانوان و خانواده شهرستان بعنوان یک برنامه و مدل قابل طرح و تصمیم گیری استفاده شود.

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید