مدیر جهاد کشاورزی گالیکش از پرداخت تسهیلات خط ویژه اعتباری جهت توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گلستان ما، سید حمزه موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: 28 هزار و 279 میلیون ریال از محل تسهیلات خط ویژه اعتباری شماره ۸ مکانیزاسیون در سال ۹۸ برای تسهیلات توسعه و تقویت مکانیزاسیون کشاورزی در قالب ماشین‌ها، تجهیزات و ادوات در نظر گرفته‌شده است.

وی گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اعلام سال جاری تحت عنوان سال «رونق تولید» و همچنین به‌منظور تقویت مکانیزاسیون کشاورزی در زیر بخش‌های مختلف (زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات و آبزیان، گیاهان داروئی، گلخانه، جنگل و مرتع) و همچنین سهمیه‌بندی تعداد ۱۵ دستگاه کمباین جهت نوسازی ناوگان برداشت این تسهیلات ابلاغ‌شده است.

موسوی اضافه کرد: این تسهیلات با کارمزد ۱۵ درصد است که بازپرداخت آن برای ماشین‌های متوسط و سبک، ۵ ساله و برای ماشین‌های سنگین مانند تراکتورها و کمباین‌ها، ۷ ساله خواهد بود.

وی به اولویت‌های در نظر گرفته‌شده جهت پرداخت تسهیلات اشاره کرد و افزود: اولویت اول حمایت‌ها، کمباین است و به ترتیب خاک ورزهای حفاظتی، کارنده‌ها بخصوص کارنده‌های کشت مستقیم، سم‌پاش‌های پشت تراکتوری و ماشین‌آلات توسعه کشت نشایی و کشاورزی حفاظتی در بخش زراعت، گیاهان دارویی و گلخانه در بخش باغبانی و در زیر بخش‌های دام، طیور و آبزیان، در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند و به عاملیت بانک کشاورزی پرداخت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی گالیکش تصریح کرد: کشاورزان جهت پرونده‌سازی و دریافت این تسهیلات می‌توانند به مراکز جهاد کشاورزی یا مدیریت‌ جهاد کشاورزی گالیکش واحد مکانیزاسیون مراجعه کنند.

انتهاي پيام/

پربحث ترین ها