فرماندار گالیکش گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی، رونق تولید و بهبود اوضاع اقتصادی جامعه را در پی خواهد داشت.

به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه، حسین مایلی در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی گالیکش با تقدیر از فعالیت‌های هنرمندان حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی شهرستان، اظهار کرد: فعالان و هنرمندان حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش بسزایی در معارفه و شناساندن فرهنگ، آداب، رسوم و توانمندی‌های شهرستان به همگان دارند.

nilkooh3430 1

وی افزود: برند سازی و تبلیغات مناسب عامل مهمی در جهت معرفی محصولات و رونق بازار فروش است، از همین رو انتظار ما از هنرمندان شهرستان این است که در این عرصه تلاش نمایند.

مایلی گفت: یکی از برنامه‌های مهم شهرستان در حوزه حمایت از هنرمندان صنایع دستی، تقویت موسسات و شرکت‌های تعاونی صنایع دستی در شهرها و روستاها است تا از این طریق بتوان تا حد امکان شاهد رشد فعالیت علاقه مندان به صنایع دستی روستایی باشیم.

فرماندار گالیکش در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید در سال جاری و آتی تخصیص بخشی از تولید ناخالص ملی به امر صنایع دستی و تولیدات خانگی خواهد بود.

مایلی ادامه داد: فعالیت بازارچه‌های صنایع دستی در شهرها و روستاها باعث می‌شود که هنرمندان با انگیزه و رغبت بیشتری به تولید محصولات و صنایع دستی خود روی آورده و آنها را جهت فروش عرضه نمایند، لذا در تلاش هستیم در دو شهر گالیکش و صادق آباد دو بازارچه ثابت صنایع‌دستی را راه‌اندازی نمائیم.

nilkooh3430 1

پربحث ترین ها