• منو
 • در یک فضای 25 مترمربعی تولید کنند بلدرچین در گالیکش ماهانه 20 میلیون ریال درآمد دارد.

  به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه، ابراهیم سندگل نخستین مجری طرح بلدرچین در گفتگو با نیلکوه گفت: در فضایی هرچند محدود در مساحت 25 مترمربع باعلاقه کار خود را شروع کردیم و تداوم فعالیت این واحد پرورش بلدرچین برای یک نفر اشتغال‌زایی کرده است.

  وی در خصوص علاقه خود به پرورش بلدرچین گفت: پیش‌ازاین مرغ لاری پرورش می‌دادم ولی ازآنجایی‌که دوره زمانی که یک تولیدکننده می‌توانست به پول برسد در پرورش مرغ لاری زیاد بود با تحقیقات در زمینه‌های مختلف دریافتم پرورش بلدرچین از ضریب امنیتی بیشتری برخوردار است، یکی از مزایای مهم این طیور زودبازده بودن پرورش آن است، دوره پرورش بلدرچین خیلی کوتاه است و خیلی زود پولتان نقد می‌شود و در یک دوره ۴۲ یا ۴۳ روزه می‌توانید پولتان را از نزدیک ببینید.

  pbshgbel 1

  علاوه بر این‌ها، دوره کوتاه جوجه‌کشی (۱۵ تا ۱۶ روز) و رشد سریع و بلوغ زودرس (۳۵ روزگی)، میزان تخم‌گذاری بالا (بلدرچین در ۴۲ روزگی تخم‌گذاری می‌کند، درحالی‌که در مورد مرغ حداقل ۶ ماه طول می‌کشد) و همچنین قیمت این پرنده تا حدود ۳ برابر قیمت مرغ می‌رسد و بازار نسبتاً خوبی هم دارد و با توجه به موارد مثبت این کار پروژه طرح پرورش بلدرچین تخمی و گوشتی را از سه سال پیش شروع کردم.

  وی در خصوص هزینه اولیه کار خود گفت: 200 عدد تخم بلدرچین به قیمت کمتر از 200 هزار ریال خریداری کردم و با توجه به دستگاه جوجه‌کشی که پیش از آن برای پرورش مرغ لاری به قیمت 4 میلیون ریال تهیه‌کرده بودم و هزینه ساخت قفس و دیگر تجهیزات اولیه که کمتر از 10 میلیون ریال هزینه برداشت کار خود را آغاز کردم و در حالا حاضر بیش از 4 هزار بلدرچین دارم.

  این تولیدکننده در خصوص محصولات خود اظهار کرد: ازآنجایی‌که بلدرچین در برابر بیماری‌های مختلف بسیار مقاوم‌تر از مرغ است، پرورش بلدرچین بدون استفاده از هیچ‌گونه دارو و آنتی‌بیوتیکی انجام می‌شود، بنابراین گوشت و تخم بلدرچین محصولاتی کاملاً ارگانیک و سالم هستند که هیچ‌گونه ذخیره داروئی مضر برای مصرف‌کننده در بافت خود ندارند.

  آقای سندگل شغل اصلی خود را شاطری نانوایی عنوان کرد و گفت: با توجه به این درآمد خوب پرورش بلدرچین کمتر از 2 ساعت در شبانه‌روز وقت من را می‌گیرد. ساعت چهار صبح که برای رفتن به نانوایی بیدار می‌شود ابتدا 10 دقیقه سیستم تهویه مکان نگه‌داری بلدرچین‌ها را فعال می‌کنم و ساعات پنج و نیم، ده و چهارده نیز به آن‌ها خوراک می‌دهم.

  به گفته سندگل بلدرچین علاوه بر اینکه نسبت به مرغ‌ها و سایر حیوانات پرورشی مقاومت بیشتری در برابر بیماری دارند، نیاز به فضای خاص و بزرگ ندارد، می‌شود در داخل خانه هم، از آنان نگهداری کرد و چون در قفسه‌های ویژه نگهداری می‌شوند نه کثیف کاری می‌شود و نه آب می‌ریزد علاوه بر این دما هم خیلی مهم نیست.

  این تولید کنند گفت: تخم بلدرچین که به بمب ویتامین معروف است 5 برابر تخم‌مرغ فسفر و کلسیم دارد و همچنین با خاصیتی که گوشت و تخم بلدرچین دارد، استقبال خوبی از آن شده است. ضمن اینکه کشتن و پوست کندن بلدرچین نیز راحت و ظرف 5 دقیقه انجام می‌شود خانواده‌ها به‌راحتی می‌توانند از مهمانانی که وارد می‌شوند با گوشت لذیذ بلدرچین بر سر سفره پذیرایی کنند.

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون از طرف ارگانی حمایت‌شده‌اید گفت: باگذشت سه سال از فعالیت تولید بلدرچین پی به ظرفیت تولید این پرنده در شهرستان بردم و به بسیج سازندگی گالیکش جهت استفاده از وام‌های اقتصاد مقاومتی مراجعه کردم و با وامی که در اختیار من قراردادند در حال ساخت فضای 80 مترمربعی برای پرورش بلدرچین در راستای تحقق کلام رهبری در جهت اقتصاد مقاومتی هستم.

  سندگل در پاسخ به این سؤال که آیا برای توسعه این کار با مشکلی هم روبرو هستی؟ گفت: در جلسه اقتصاد مقاومتی که در فرمانداری گالیکش با تولیدکنندگان حوزه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی برگزار شد قالب تولیدکنندگان معتقدند که اگر بعضی از سازمان‌ها که برای کمک به بخش کشاورزی ایجادشده‌اند، نباشند بخش تولید محصولات دامی و کشاورزی رونق بهتری خواهد گرفت. من که تولید کنند نمونه بلدرچین در شهرستان هستم هنوز موفق به دریافت مجوز بهره‌برداری از جهاد کشاورزی نشده‌ام.

  وی در خصوص کاهش هزینه‌های خود در این طرح گفت: اکثر وسایل و تجهیزات کار را خودم تهیه‌کرده‌ام. حتی غذای بلدرچین که فقط دانه مرغی می‌خورد را با به دست آوردن ترکیبات آن و تهیه مواد اولیه خودم درست می‌کنم تا هزینه کار کم و درآمد حاصل از آن زیاد شود.

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای ارائه محصولات خود به بازار فروش با مشکل همم مواجه هستید گفت: به‌هیچ‌وجه برای ارائه محصولاتم به بازار با مشکل روبرو نیستم و هرگاه نخواهم محصولاتم را در شهرستان‌های استان و استان خراسان شمالی می‌توانم به فروش برسانم.

  این فعال حوزه اقتصاد مشاغل خانگی با اعلام رضایت از طرح به اجرا درآمده‌اش می‌گوید: اگر تمامی جوانان روستاها به‌جای مهاجرت به شهرهای دیگر و یا بیکاری بامطالعه در این زمینه یعنی پرورش بلدرچین و یا تدارک هر شغل دیگر در حوزه مشاغل زودبازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند، مطمئناً علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد در مسیر خودکفایی شخصی نیز موفق می‌شوند.

  این تولیدکننده می‌گوید: تشکیل این واحد کوچک خانگی مبنایش فرمایشات مقام معظم رهبری است و استناد ما نیز به این سخن است که فرمودند در بحث اقتصاد نگاه به داخل داشته باشید و دنبال این نباشیم که کشوری استکباری ما را کمک کند اگر نگاه به داخل داشته باشیم خیلی از مشکلات را حل خواهیم کرد.

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  pbshgbel 1

  انتهای پیام/

  دیدگاه‌ها   

  +1 # مهدی مسیب 1395-10-19 00:23
  کسی هست تا شریک شیم سرمایه از من ولی کاملا وارد باشه.۰۹۱۹۸۲۹۵۷۸۸
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +1 # مهدی مسیب 1395-10-19 00:21
  با سلام کسی رو میخوام با من شریک باشه کاملا وارد باشه.سرمایه هم از من09198295788
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +1 # Reza Fadaei 1395-09-25 20:24
  بنده علاقه زیاد دارم لطفا مشاوره بدید
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +2 # محمد عزی 1395-09-18 14:02
  من خودم بلدرچین دارم اما زیاد تخم نمیکنند لطفا کمک کنید
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  -1 # امید عبدالهی 1395-09-15 11:45
  با سلام
  شاید خواستی بنده تکراری باشه ولی دوستانی که تو این کار ضرر کردن خواهشا کمی بیشتر توضیح بدن ممنون میشم که ما هایی که مشتاق این کار هستیم و فقط از سود سرشار این کار تو سایتها میخونیم نسبت به واقعیت های این کار آگاه تر بشیم ضمنا واقعا بازار خرید برای این محصول خوب هست و برای فروش تولید کننده به مشکل نمیخوره
  ممنون میشم کسی که آگاه به این کار هست تجربشو در اختیار من بزاره 09128602550
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +2 # محسن مهدیان 1395-09-02 23:41
  باسلام
  من مطمئنم کاری که ازروی عشق وعلاقه باشه و البته تلاش و خسته نشدن و باعلم بروز پیش رفتن مطمئنا ثمره بخش خواهد بود
  لطفا به جای مایوس کردن دیگران به آنها انرژی وکمک بدید ما باید به پیشرفت و خودکفایی برسیم.
  لطفا جهت مشاوره با آقای سندگل شماره تماس ایشون رو میخواستم یا شماره تماس بنده رو به ایشان بدهیدممنون میشم
  09371416644
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +3 # امید عبدالهی 1395-09-15 11:51
  آقای مهدیان عزیز عرض ادب بزرگوار من به تولید و پرورش علاقه زیادی دارم ی مدت دنبال تولید و پرورش ماهی بودم در سایتها خوندم تا به تولید بلدرچین رسیدم شما در رابطه با این مقوله اطلاعات وتجربه ایی اگر دارین ممنون میشم به من کمک کنین تا با واقعیت های این کار بیشتر آشنا بشم
  09128602550
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +3 # محمدجوادمظاهری 1395-08-28 13:31
  سلام
  بعدازپرورش چگونه بفروشمش
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +5 # ه قبادی 1395-08-13 23:01
  با سلام. از دوستانیکه گفتن قبلا پرورش بلدرچین رو راه انداختن و ورشکست شدن میخواستم تقاضا کنم که دلیل ورشکستگی شون رو چی میدونن و خطرات و ریسک های شروع این کار رو واسه ما بنویسن.
  با تشکر
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +6 # shahrouz 1395-08-12 20:38
  پرورش بلدرچین بشدت کار دشواری هست. من خودم 1 سال پیش این کار رو شروع کردم ولی باعث شد تمام پولی رو که تو این کار گذاشته بودم از دست بدم...
  دوستان با دقت و مراقب عمل کنند .
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  0 # امین 1395-10-12 14:07
  سلام جناب.چرا کار سخت و دشواریه تو تموم سایتا ک نوشته راحت و سود ده هست . لطفا راهنمایی کنید ممنون
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +5 # محمدرضا 1395-07-03 23:25
  سلام ممنون ازمطلب مفید شما.
  شماره تماس آقای سندگل رو میخواستم لطف کنید یا شماره بذارم هر وقت فرصت دارن به موقع با ایشون تماس بگیرم.
  باتشکر.
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +8 # احسان 1394-12-10 16:26
  سلام
  خسته نباشید
  برا پرورش بلدرچین میخواستم بااقای سندگل مشورت کنم.
  شما شماره تلفن ازایشون دارید؟
  ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +5 # علی 1395-06-17 21:39
  سلام
  پرورش بلدرچین به این راحتی ها نیست من اینکار رو سال 91انجام دادم ولی علیرغم تلاش فراوان، موفق نشدم و ورشکست شدم
  خواهش میکنم با تحقیق بیشتر تصمیم بگیرید..
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
  +10 # سهراب 1395-06-18 22:48
  سلام چطوری میتونم با شما صحبت کنم و از تجربه هاتون استفاده کنم من تازه میخوام این کار رو شروع کنم
  پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

  نوشتن دیدگاه

  توجه!

  گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
  اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  آرشیو

  روز : ماه : سال :
  هدایت به بالای صفحه