در آینده نزدیک کتابخانه فرهنگ در روستای بالاجاده مورد استفاده عموم علاقمندان قرار خواهد گرفت .

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا؛ سالهاست که فرهنگ دوستی از فرهنگدوستان بالاجاده با ابتکار و خلاقیت فرهنگی اقدام به جمع آوری کتب ، نشریات ، مقالات ، یادداشتها و دست نوشته ها ، مجلات و ویژه نامه های از اثرات فرهنگی و علمی بالاجاده ایها اهتمام و همت عالی دارد .

و شاید به عبارت درست ، منابع و مخازن مهمی از آثار مکتوب را بوجود آورده است که حاصل ذوق و هنر فرهنگی ایشان است .

عمو کتابچی محله مان “استاد حاج محمد رایجی” از فرهنگدوستان و محققین روستای بالاجاده ، سالهاست که رنج فرهنگی را برخود میکشد تا یک حرکتی فرهنگی متناسب با تاریخ و قدمت فرهنگی روستا را پیش ببرد .

رایجی مجموعه کتابهای شخصی خود را در ملک پدری در قالب کتابخانه ای بزرگ و پر محتوا از کتب ارزشمند دینی ، علمی ، اعتقادی ، فرهنگی ، ادبیات و تاریخ و برجسته تر از ان ” آثار مکتوب بالاجاده ایها ” را تدارک دیده است .

با توجه به نیاز فرهنگی روستا ، اقدامی ارزشمند فرهنگی نموده است و درصدد اقدام برای استفاده عموم علاقمندان فرهنگ و کتاب روستا میباشد و در نظر دارد تا با مستقل کردن این مکان شخصی (پدری ) نذر فرهنگی نماید و بهره و خدمت فرهنگی ارائه نماید و صدقات جاریه علمی و فرهنگی خود و پیشینیان خود داشته باشد .

در دنیا و روزگاری که هیاهوی اقتصادی و مالی از مهمترین برنامه های مردم جامعه است ، اقدامی اینچنین تام و خاص فرهنگی که هیچ اورده ای مالی جز لذت خدمت به جامعه ندارد شایسته بهترین سپاسها و تقدیر ها و قدردانیها از سوی متولیان دستگاههای فرهنگی و مسئولان روستا و منطقه است و تابلوی برجسته یک جهاد فرهنگی است .

ضمن ارج نهادن به این اقدام ارزشمند استاد حاج محمد رایجی و تجلیل و تکریم از تلاشهای فرهنگی ایشان ،

انتظار آن است تا فرهنگدوستان ، مسئولان روستا و شهرستان در اجرای این پروژه مهم فرهنگی روستا نیز همکاری ، مشارکت و همکاری با این برادر عزیز داشته باشند .

گفتنی است نمونه خدمات فرهنگی استاد رایجی ” برپایی نمایشگاه کتاب و آثار علمی و فرهنگی و هنری بالاجاده ایها ” در حاشیه دومین همایش ستاد رشد و توسعه بالاجاده در حسینیه اعظم بوده است .

بر اساس این گزارش در آینده نزدیک کتابخانه فرهنگ در روستای بالاجاده مورد استفاده عموم علاقمندان قرار خواهد گرفت .

خبر از عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/