ظاهرا متولیان امور مربوط به شهدا در شهرستان در رأس آن فرماندار، شهردار، بنیاد شهید، امور ایثارگران و دیگر گروه های ارزشی باید در یک حرکت انقلابی در هویت بخشی به نمادهای بنیادین انقلاب و جهت دهی در امر هویت بخشی به ارزشهای آن در یک حرکت هماهنگ با پاسداشت این رکن اساسی و اصلی علاوه بر ایجاد جای تفرج سالم و پذیرش توریسم در بالا بردن و زدودن مهجوریت و تنهایی این نمادهای ارزشی آستین ها را بالا بزنند.

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، چندیست با اقدامات خوب برخی ارگانها و افراد نیک اندیش و پیگیری از تفحص شهداء، شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس به شهر ما آمدند تا چراغی نورانی در جهت هدایت نسلی که در کوچه پس کوچه های ماهواره ووایبر و واتس آپ و… گاه مستحصل بدنبال کور سویی از نور امید در کوچه پس کوچه های بی خودی دنبال خودی می چرند و گاهی در خود گم اند و آماده تا موجی ایجاد شود و یا با سوار شدن بر موج واقعی از ارزشهای حقیقی، عینی و باورپذیر انقلاب دفاع کنند.

البته مسئولین با سلام و صلوات آمدند و با شور و شعور صلوات فرستادند و بر شانه هایشان سربازان نور را تشییع کردند و با یک شب در کنار شهداء بیتوته کردن چراغی را که آرزوی دوست داران انقلاب و نظام بود در شهرمان روشن کردند؛ اما گرمای چراغ خانه همواره به توجه صاحب خانه نیازمند است.

همواره این سوال مطرح می گردد آیا کار تمام شد و دیگر باید بنشینیم تا شهدای گمنام خودشان خود را از گمنامی بدر آورند!!! یا نیاز به یک حرکت سازنده پیشرونده، روبه جلو و جریان ساز ارزشی است تا با ایجاد موج نو پتانسیل های نهفته را آزاد تا در جهت ایجاد رشد با روحیه ای انقلابی و ارزشی هدایت شوند.

باید بیاد داشته باشیم که صف شکنی و ایجاد جریان نو در جامعه و ایجاد موج مثبت نیاز جامعه بالنده، پیشرونده و جریان ساز و رو به جلو است ولی این نیاز تنها با صحبت و حرف ایجاد نمی شود.

IMG_00761

ظاهرا متولیان امور مربوط به شهدا در شهرستان در رأس آن فرماندار، شهردار، بنیاد شهید، امور ایثارگران و دیگر گروه های ارزشی باید در یک حرکت انقلابی در هویت بخشی به نمادهای بنیادین انقلاب و جهت دهی در امر هویت بخشی به ارزشهای آن در یک حرکت هماهنگ با پاسداشت این رکن اساسی و اصلی علاوه بر ایجاد جای تفرج سالم و پذیرش توریسم در بالا بردن و زدودن مهجوریت و تنهایی این نمادهای ارزشی آستین ها را بالا بزنند.

ولی هرچه زمان از دست می رود نگاه های مشتاق شهروندان و متدینین شهر که منتظر ایجاد این فضا هستند رو به خاموشی می رود.

همواره انقلاب درجهت برون داد توان و انرژی خود نیاز به بستر سازی و هدایت ارزشی دارد و شهدای گمنام بعنوان اصیل ترین قدرت در این فرایند در جهت آزاد سازی توانایی های نظام و ایجاد قدرت سیاسی اجتماعی و حتی اقتصادی نیازمند توجه خاص مسئولین رده اول در منطقه است.

پاسداشت شهدای گمنام توانمند سازی قدرت فرازمندی نظام با توجه به کار گمنامانه برای رضای خداوند و در جهت اهداف اصلی انقلاب می باشد و شهدا گمنام استوانه های نیرومندی این عرصه اند.

عدم توجه بایسته و درخور شأن به این شهیدان و مهجوریت آنان در فرایند روزمرگی ها نفوذ نرم اندیشه ارزشی را در بستر جامعه کند می کند و عقب گشت و پس رفت این حوزه رشد فزاینده جریان ضد ارزش را پیامد خود دارد.

شهدا شعائر، پرچم ها و الم های بر افراشته انقلابند؛ گمنامی این شهدا نشانه اوج عظمت و صلابت شهیدان است.

کم توجهی در این عرصه خسارات جبران ناپذیری بر انگیزش و آرمانهای شهدا که اساس و حقیقت انقلاب است در محیط و فضای شهرستان و شهر می زند.

می طلبد مسئولین خصوصا فرماندار شهرستان و دیگر سکانهای ارزشی شهر در این خصوص حرکت موثر و اقدامات عملی و اجرایی را در این حوزه در پیش گیرند تا دیگران با حرکت در این مسیر تسریح در امر نمایند و ابتدا خود سپس جامعه و البته قبور مقدس این شهدا را از مهجوریت بدر آورند.

باید بدانیم شهدا ولی نعمت ملت بزرگ ایران هستند و توجه به آنان توجه به حقیقت انقلاب است.

شهدای گمنام آمده اند زیرا آنان در زمین گمنامند نیاز واقعی جامعه ما را تشخیص داده اند و دریافته اند و پیکر مقدس خود را در اختیار ما نهاده اند، آمده اند تا تکانی بخوریم و تغییر حاصل شود، آمده اند اگر ادعایی داریم در عمل اثبات کنیم.

محور بودن بودجه فرهنگی شهرداری و دیگر ارگانها برای شهدا گمنام و اهتمام فرماندار به این امر می تواند راه را برای پیگیری و تسریح در امر ساخت و سازها و رشد دادن محیط و آباد کردن فضای مورد نظر راه گشا باشد.

خانواده شهدا، ایثارگران و مجموعه های ارزشی شهرستان نمی توانند اندوه خود را از بی تحرکی در این عرصه پنهان نمایند.

بی شک حضور سرخ حسینی شهیدان در عرصه های فرهنگی و ارزشی حضور سبز علوی ما را می طلبد.

نویسنده رادکانا: محک

انتهای پیام/

پربحث ترین ها