مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد گلستان گفت: در حجاب و عفاف برخلاف تصور برخی، بحران نداریم؛ بلکه یا مشکل‌ داریم و یا می‌خواهیم دچار بحران نشویم.

به گزارش گلستان ما به نقل از مینو خبر ، ابراهیم باغشنی در دومین جلسه عفاف و آراستگی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد با تبیین دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در تمام دنیا دانشگاه‌ها دارای یک پوشش خاصی هستند تا کسی وارد آن می‌شود بفهمد که اینجا دانشگاه و محل دانش است.

وی ادامه داد: اگر کسی پوشش مناسب نداشت، مرحله نخست تذکر محترمانه بوده و افرادی باید در دانشگاه شناسایی و تذکر بدهند و یکی از برنامه‌های نهاد در جلسه‌های شورای فرهنگی واحدها، انتخاب افراد معتقد برای کارگروه آراستگی در دانشگاه و آموزش آنهاست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان گفت: اگر فردی تذکر را قبول نداشت، مرحله دوم ارجاع به مشاوری است که هم به کار آراستگی اعتقاد داشته و هم متخصص در این زمینه باشد و هنگام مشاوره با او همدردی کند؛ اگر تذکر و مشاوره خوب عمل شود به مرحله سوم نخواهیم رسید.

باغشنی، مرحله سوم طرح آراستگی و شئون فرهنگی را صحبت با خانواده دانشجو عنوان کرد و افزود: اگر خانواده نیز به این مسئله پایبند نبود، مرحله آخر ارجاع به کمیته انضباطی است.

وی با بیان اینکه در بحث حجاب و عفاف برخلاف تصوری که همه دارند، بحران نداشته، بلکه یا مشکل‌ داریم و یا می‌خواهیم دچار بحران نشویم، افزود: با این هجمه‌ای که علیه حجاب صورت گرفت؛ ولی در جامعه ما پوشش وجود دارد و علتش این است که انسان‌ها فطرتاً اهل پوشش و عفاف و حجاب هستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گلستان اظهار کرد: در دنیا یک واقعیت و یک ارزش وجود دارد و انسان‌ها اموری را که از واقعیت نشأت می‌گیرد را بیشتر قبول دارند؛ چنان‌که برخورد قرآن با حجاب واقع‌بینانه بوده و می‌گوید خود را بپوشانید تا شما را به حجاب بشناسند و آزار ندهند.

باغشنی افزود: اگر درست فکر کنیم دختران و پسران از اشاعه اباحه‌گری فرهنگی و پوشش توسط دشمنان ضرر می‌کنند؛ بنابراین چون حقوق می‌گیریم و تعهد داریم اموری را که برای سیستم دانشگاه، سعادت جامعه و خوشبختی دانشجو بهتر است را انجام دهیم.

انتهاي پيام/

پربحث ترین ها