با تعطیلی تونل تونل ۲ عملا امکان فعالیت در تونلهای دیگر به جهت حفظ جان کارگران زحمتکش معدن وجود نداشته و از این‌رو تونل های ۳و۴ نیز تعطیل گردید که در همین راستا تعداد یک صد نفر از کارگران معدن بیکار شدند که در حال حاضر با تجمعات مکرر خواستار بازگشت به کار می باشند.

به گزارش گلستان ما به نقل از مینوخبر، در پی انتشار اخبار مربوط به متوقف شدن فعالیت قسمتی از معدن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه معدنی «تخت» مینودشت، این شرکت برای تنویر افکار عمومی جوابیه ای را صادر کرد.

متن این جوابیه را که در واقع باید پاسخ کارفرمای معدن زغال سنگ البرز شرقی نسبت به اظهارات مدیر کل کار استان گلستان تلقی کرد، به شرح ذیل است:

در پی انتشار خبر تعطیلی تونل ۲ از تونل های معدن «تخت» در شرکت معادن زغالسنگ البرز شرقی واقع در شهرستان مینودشت، آقای مازندرانی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه جتماعی استان گلستان علت این اتفاق را نشت گاز متان اعلام کرده است و همین رابطه روابط عمومی شرکت معادن زغالسنگ البرز شرقی با صدور این مرقومه اظهارات را تکذیب می‌کند.

با توجه به ماده ۱۰ آیین نامه ایمنی معادن( تمام اشخاصی که قصد ورود به معدن را دارند باید آموزش‌های ایمنی لازم توسط مراجع ذیصلاح در ارتباط با نوع کار محوله و ایمنی عمومی دیده باشند) بازرسان و کارشناسان اداره کار استان گلستان بدون گذراندن مراحل آموزشی در منطقه معدن و عدم امضای فرمهای ایمنی، قصد ورود به تونل را داشته که به منظور حفظ جان و سلامت افراد از ورود آنها به تونل توسط مسئولین ایمنی این شرکت ممانعت به عمل آمد که این موضوع نارضایتی کارشناسان اداره مذکور را در پی داشت.

شایان ذکر است که بازرسان اداره کار که در مورخ ۹۶/۶/۱۴ در منطقه معدن تخت حضور یافته بودند چند نقص جزئی را اعلام که مسئولین معدن نسبت به رفع آنی نواقص اقدام کردند.

همچنین کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت استان گلستان طی نامه شماره ۱۲۸/۳۰/۴۱۸۶۹مورخ ۹۶/۹/۹ بروز رسانی نقشه تهویه ۲ را به عنوان نقص تلقی و خواستار رفع آن شده و هیچ گونه اشاره ای مبنی بر نشت گاز متان و فقدان دستگاه تهویه در معدن ننموده اند که متاسفانه بازرسان اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گلستان درتاریخ ۹/۹/۹۶ به دلیل عدم ایمنی نشت گاز متان در اشترکهای شماره ۸ و ۱۰ دستور تعطیلی تونل ۲ معدن فوق را صادر کردند.

ضمنا با توجه به اینکه تدارکات رسانی، تردد کارگران و ارسال هوای فشرده ی مورد نیاز تونلهای ۳و۴ معدن تخت از طریق تونل ۲ صورت می‌گیرد با تعطیلی تونل مذکور عملا امکان فعالیت در تونلهای دیگر به جهت حفظ جان کارگران زحمتکش معدن وجود نداشته و از این‌رو تونل های ۳و۴ نیز تعطیل گردید که در همین راستا تعداد یک صد نفر از کارگران معدن بیکار شدند که در حال حاضر با تجمعات مکرر خواستار بازگشت به کار می باشند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید