جمعی از جوانان علی آبادی در نامه ای به دادستان علی آباد کتول خواستار مبارزه با معضل رباخواری در این شهرستان شدند.

به گزارش گلستان ما، جمعی از جوانان علی آبادی در نامه ای به دادستان علی آباد کتول خواستار مبارزه با معضل رباخواری در این شهرستان شدند.

متن نامه به شرح ذبل است:

بسمه تعالی

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان علی آباد کتول

سلام علیکم

احتراما باستحضار عالی می رساند مدتی است در شهرستان علی آباد کتول قضیه ربا خوری به حد خودش رسیده و سواستفاده کنندگان با توجه به مشکلات معیشتی مردم و ناچار بودن مردم جهت گذران کردن زندگی روزمره با دادن نزول به درماندگان و گرفتن وثیقه محکم اعم از چک و سفته و حتی سپردن حق وکالت در دفتر خانه و انتقال سند املاک خود اعم از زمین و منزل مسکونی اقدام به کارهای خلاف شرع می نمایند که در منظر اسلام و کتاب رباخوری محسوب می گردد.

متاسفانه اینچنین افراد با اطمینان از قانون و مراجعه به محاکم قضایی وثیقه افراد را به اجرا گذاشته و در برخی موارد قانون توسط قضات محترم حالت انعطاف نداشته و قضات محترم بدون در نظر گرفتن حقوق شرعی و اظهارات طرفین و یا اطمینان از جریان کامل منبع اصل مبلغ مورد تقاضا و بدون توجه به اسناد و مدارک و ادله ای که اثبات خواهد کرد چک یا سفته یا اسناد وثیقه ای تنها به جهت ضمانت بوده و گاها مشاهده گردیده بطور مثال فردی بخاطر 3 میلیون تومان مبلغ 20 میلیون تومان چک یا سفته به طرف مقابل واگذار نموده که متاسفانه آن فرد امانت را خیانت نموده و با برگشت زدن چک اقدام به اخذ اصل میلغ چک نموده که این امر در بسیاری از خانواده ها ناهنجاری بوجود آورده و گاها باعث مشکلات زیادی در خانواده ها گردیده است.

از محضر حضرتعالی تقاضامندیم به جهت احقاق حقوق مظلومین که همواره مورد تاکید مسئولین عالیمرتبه نظام و در راس آن مقام معظم رهبری بوده ضمن بررسی دقیق تر به این موضوعات توسط قضات تحت امر، موکدا دستور فرمایید نسبت به ترتیب اثر قرار دادن اسناد متهمین بی گناه (کسانی که به ناچار مبلغ ناچیزی از افراد رباخور و نزول دهنده گرفتند و چندین برابر وثیقه به وی دادند) در چنین پرونده ها، دست ربا خوران را کوتاه نموده و آرامش را به زندگی بچه های مظلوم افرادی که با سیلی صورت خود را سرخ دارند هدیه دهید.

در پایان ضمن آرزوی طول عمر باعزت به مقام عظمای ولایت و نثار سلام به مقام شامخ شهدا، در صورت لزوم مصداق و نمونه های اینچنین پرونده ها موجود است که قابلیت استناد می باشد.

باشد که برچیده شود ظلم و ربا از جامعه ما با درایت مدیری همچون حضرتعالی. والسلام

جمعی از جوانان شهرستان علی آباد کتول

photo 2018 02 06 21 05 42

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید