عملیات تمرینی تیم های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) جمعیت هلال احمر استان گلستان در روستای آلتین توماجلر از توابع شهرستان گمیشان برگزار شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستانهای بندرترکمن و گمیشان؛ دکتر استیری معاون بهداشت، درمان و توانبخشی‌ هلال احمر گلستان در مانور استانی تیم های بهداشت و درمان اضطراری که در روز چهارشنبه ۳۰ آبان در روستای آلتین توماجلر برگزار شد، اظهار کرد: این عملیات تمرینی به مدت یک روز و با هدف ‌سنجش آمادگی تیم ها درسطح منطقه و زمان های بحرانی همچنین با هدف کمک به تقویت سطح سلامت جامعه و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اجرا رسید.

وی در ادامه افزود: این عملیات در۲ بخش درمانی وآموزشی اجرا شد، که در بخش درمانی ویزیت، خدمات دارویی و پرستاری رایگان ودر بخش آموزشی ، آموزشهای لازم در زمینه های بهداشت تغذیه، بهداشت محیط وبهداشت روان ارائه شد.

معاون بهداشت، درمان وتوانبخشی جمعیت هلال احمرگلستان باذکر این مطلب که ۵۰ تن شامل پزشک، پرستار، کارشناس بهداشت محیط، کارشناس بهداشت تغذیه،‌ روان شناس، ماما، تکنیسین دارویی ودیگر عوامل اجرایی دراین مانور مشارکت داشتند، خاطرنشان کرد: برگزاری عملیات های تمرینی بهداشت ودرمان اضطراری به دلیل اینکه درمناطق دورافتاده اجرا می شود گامی مثبت در راستای محرومیت زدایی وایجاد امکان درمان برای ساکنان مناطق محروم و روستایی است‌.

مهدی جعفری رئیس هلال احمربندرترکمن وگمیشان هم در این مانور با بیان اینکه مانور تمرین عملی تیم های درمان اضطراری با هدف کارآمدی وانجام بهینه ماموریت های محوله در زمان وقوع سوانح اجرا می شود گفت: اجرای این مانور در روستای آلتین توماجلر که از‌توابع شهرستان گمیشان است و در زمره روستاهای منطقه محروم به شمار می رود با حمایت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گلستان و همکاری فرمانداری گمیشان، بخشداری بخش گلدشت، شبکه بهداشت ودرمان شهرستانهای بندرترکمن وگمیشان و با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستانهای بندرترکمن وآق قلا انجام‌ شد.

مهدی جعفری در پایان با اشاره به مانور زلزله فرضی که در حاشیه عملیات تمرینی تیم های بهداشت ودرمان اضطراری و به همت واحد امداد و نجات هلال احمربندرترکمن اجراشد، بیان کرد: با توجه به اینکه ما در منطقه ای زلزله خیز قرار داریم ، با هدف انجام آمادگی و خودارزیابی از این نظر که به لحاظ درمانی تا چه حد می توانیم بیماران ومصدومین را در بیمارستان صحرایی پذیرش ودرمان کنیم مانور زلزله فرضی هم درحاشیه تمرین عملی تیم های بهداشت ودرمان اضطراری برگزارشد.

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

Helal Ahmar 1

انتهاي پيام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید