شاعران می توانند آثار خود را برای نخستین جشنواره شعر " خلیج گرگان " در دو بخش شعر کلاسیک و آزاد  همچنین گویشهای فارسی ، طبری و ترکمنی ارسال نمایند.

به گزارش گلستان ما به نقل از کناره ، شعرای حامی محیط زیست تا 30 دیماه مهلت دارند آثار خود را در حمایت از تنها خلیج شمال ایران ارسال نمایند.

آب ها حیاتی ترین نقش در زندگی انسان را ایفا می کند.

متاسفانه طی سالهای اخیر کم آبی بیداد کرده است ، از طرفی کمبود آب آشامیدنی و سالم زندگی انسانها را تحت شعاع قرار می دهد و از طرفی دیگر کاهش آب تالاب ها ، دریاها و دریاچه ها زندگی آبزیان ،  پرندگان وبرخی از مسائل  زیست محیطی را دچار خلال می کند.

خلیج گرگان در غرب استان گلستان نقش حیاطی برای آبزیان مخصوصا ماهیان استخانی و خاویاری داشته اما متاسفانه در طی سالهای اخیر کم آب شده و روز به روز در حال خشک شدن است.

تمامی گروه های حامی زیست محیط به دنبال بهبود وضعیت این خلیج هستند و به هر روش قصد مورد توجه قرار دادن این خلیج را دارند تا روزگار دریاچه ارومیه بار دیگر در شمال ایران تکرار نشود ، از این رو از شاعران عزیز و توانمند جهت حمایت از این خلیج دعوت می شود.

شاعران می توانند آثار خود را برای نخستین جشنواره شعر " خلیج گرگان " در دو بخش شعر کلاسیک و آزاد  همچنین گویشهای فارسی ، طبری و ترکمنی ارسال نمایند.

محورهای جشنواره؛

*احیا و نجات خلیج گرگان فریادی برای زندگی

* خلیج گرگان ، زیبایی ها ، برکات و نعمات خداوند

* احیای خلیج گرگان و جایگاه آن در تولید ، اشتغال و اقتصاد مقاومتی

* خلیج گرگان فرزند بزرگترین دریاچه جهان (دریاچه خزر)

* خلیج گرگان و  اهمیت محیط زیست و نقش آن در زندگی

شعرای حامی محیط زیست می توانند آثار خود را تا 30 دی ماه به دبیرخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرگز ارسال نمایند.

KHALIJ827356823

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید