سرپرست فرماندار بندرگز در ششمین جلسه ی کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان گفت : مصوبات کارگروه باید تضمین کننده سلامت و پیشگیری از معضلات سلامت و بهداشت باشد .

به گزارش گلستان ما به نقل از کناره، ششمین جلسه ی کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بندرگز با حضور فرماندار ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و مدیران دستگاه های  اجرایی عضو کارگروه  و کارشناسان فنی مرکز بهداشت بندرگز در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

سرپرست فرمانداری شهرستان بندرگز در این جلسه اظهار داشت : باید حداکثر توان خود را در تامین و ارتقاء سطح سلامت جامعه و همچنین وضعیت بهداشتی شهروندان بکارگیریم .

حسین احمدی ،سلامت و امنیت غذایی جامعه را بسیار مهم و ارزشمند خواند و گفت : وظیفه کارگروه سلامت و امنیت غذایی ، تامین و ارتقای سلامت مردم در همه زمینه ها می باشد .

وی بر اتخاذ روش های مناسب در جهت نهادینه کردن فرهنگ مصرف غذاهای سالم ، بهبود کیفیت  زندگی ، بررسی نیازهای سلامت شهرستان و اولویت بندی آنها ، گسترش تعامل و همکاری ، پیگیری و اجرایی نمودن مصوبات ،  و همچنین کنترل و نظارت هرچه بیشتر بازرسان در رابطه باکیفیت آرد و پخت نان در نانوایی ها و نیز موارد بهداشت فردی و محیطی که ارتباط مستقیم با بحث سلامت جامعه دارد ؛تاکید کرد .

در این جلسه معضلات و مشکلات بهداشتی مرتبط از قبیل :  دفع بهداشتی فاضلاب مجتمع 108 واحدی مسکن مهر ، وضعیت آب آشامیدنی شهرستان ، پیگیری معاینات شاغلین پسماند شهرستان ، تعیین تکلیف اتلاف یا زنده گیری سگ های ولگرد و معضلات و مشکلات قصابان و کشتارگاه  ، مطرح  و مورد بررسی قرارگرفت و راهکارهایی توسط اعضا  ارائه گردید .

انتهای پیام/

پربحث ترین ها