مسابقات بین حیوانات و بخصوص سگ ها، در برخی از کشورها انجام می شود. مسابقاتی از قبیل، ردیابی، حرکات نمایشی، اطاعات پذیری و ... . متاسفانه از بین همه‌ی این مسابقات مفید، بدترین نوع آن یعنی نبر خونین بین سگ‌ها، سرگرمی این سالهای جوانان آزادشهری شده است.

به گزارش گلستان ما به نقل از تیتر آزاد، دیماه سال گذشته بود که خبری با عنوان سگ ها، خون بهای نبود مراکز سرگرمی و بی کاری را پرداخت می کنند روی خروجی سایت های تیتر آزاد قرار گرفت.

در این خبر آمده بود که، هر زمان، تعداد 50 نفر به برگزار کنند نبرد خونین بین سگ ها، تماس بگیرند و برای شرکت دادن سگ هایشان اعلام آمادگی کنند، این مسابقه برگزار می شود.

تعداد تماشاگران در مسابقه سال گذشته حدود ۳۰۰ نفر اعلام شده بود.

کمتر از یک ماه از این خبر نگذشت که فرماندار آزادشهر عوض شد و فرماندار جدید با شعار «آزادشهر را زینت شهرهای استان خواهم کرد» روی کار آمد.

با روی کار آمدن فرماندار جدید، دوستداران حیوانات و جویندگان انسانیت، امیدوار شدند که جلوی این قبیل وحشی گری ها گرفته شود. اما متاسفانه شنیده شد که همان اتفاق، امروز نیز در روستای مرزبن از توابع شهرستان آزادشهر، پرشور تر از گذشته با جمعیت تماشا کننده‌ای حدود ۸۰۰ نفر برگزار شده است.

در بررسی دلایل این سرگرمی وحشیانه، موضوعات زیادی را می تواند نام برد که از جمله آنها می شود از عدم وجود مکان های مناسب برای تفریح سالم جوانان، بیکاری جوانان، فقر فرهنگی، عدم نظارت مسئولین، منفعل بودن و سکوت مجامع حمایت از حقوق حیوانات و ... نام برد.

دلایلی که ریشه در توانایی مدیریان اجرایی شهرستان دارد. مدیریتی که اگر درست اقدام می کرد و شرایط کار، تفریح، آموزش و فرهنگ سازی را ایجاد کرده و نظارت درستی بر رویدادهای شهرستان داشت، امروز شاهد به خاک و خون کشیده شدن سگهای بی گناه نبودیم.

آری، باید بررسی کرد که خروجی جلسات مسئولان شهرستان آزادشهر در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان چیست که برآیند آن در جامعه اینگونه متبلور میشود؟

گذشته از همه‌ی این موضوعات، آنچه که می باید در اولویت کارها قرار گیرد، جلوگیری از تکرار این مسابقه غیر انسانیست که انسانیت را لکه دار می کند .

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید