در پارک جنگلی آزادشهر ۵ شهید گمنام به خاک سپرده شده اند، و بخاطر بی توجهی مسئولین به تامین امکانات، زوار آنها روز به روز کمتر می شود.

به گزارش گلستان ما به نقل از تیتر آزاد، عیسی شفایی فعال سیاسی، فرهنگی شهرستان آزاشهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شب گذشته برای شرکت در روضه بانوی دو عالم، حضرت فاطمه الزهرا (س) به حسینیه امام صادق شهدای گمنام آزادشهر که چند سالی است برای برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی در جوار گلزار شهدا بنا شده است تا به این وسیله یاد شهدا زنده بماند و پیوند مردم و شهدا حفظ شود، رفتم.

شفایی ادامه داد: دیشب مردم زیادی به حسینیه برای عزاداری آمده بودند. بیرون هم به شدت باران می بارید. بعد از مدتی متوجه شدم که فرشهای حسینیه خیس شده است، از مسئول هیئت قضیه را جویا شدم، وی اظهار کرد؛ سقف حسینیه ایزوگام نیست و با هر بارش باران، فرشهای حسینیه خیس می شود. 

فعال فرهنگی آزادشهر افزود: مدتی از مراسم گذشت، متوجه شدم، مردم در حال ترک حسینیه هستند. پیگیر شدم، متوجه شدم به علت نبود دستشویی در حسینیه، خانواده ها، بخاطر بی قراری فرزندانشان مجبور به ترک محل هستند. عده ای می گفتند، بهتر است در مراسمات دیگر، به جایی برویم که حداقل دستشویی داشته باشد ، اینجا که با اندکی باران زیر ما خیس شد و فرزندانمان بخاطر نبود دستشویی کلیه درد شدند.

وی در ادامه بیان کرد: در آخر مراسم قرار بود، به مردم شام نذری بدهند و بنده برای کمک پیشقدم شدم. شام را که آوردند باران شدیدی، می بارید. دیدم آشپز برنجها را در زیر باران می کشد و به شدت خیس شده است. گفتم خوب بروید در آشپزخانه ، چرا زیر باران! همه با تعجب به من نگاه کردند. یک نفر گفت؛ اینجا آشپزخانه ندارد.

شفایی خاطرنشان کرد: در مراسم، مداح از غربت مادرمان فاطمه زهرا (س) می گفت و اینکه قبر بی بی دو عالم نا پیداست. مداح آرزو می کرد تا امام زمان (عج) ظهور کند تا هم ریشه کفر برچیده شود و هم مکان مزار حضرت زهرا (س) مشخص شود تا او و مومنان بتوانند به سر مزار بی بی بروند.

فعال فرهنگی آزادشهر افزود: با خودم گفتم، این شهدای گمنام، چقدر به حضرت زهرا (س) شباهت دارند. آن حضرت غریبانه دفن شد و آرامگاهش پنهان است و اگر کسی بر سرش مزارش برود، نمی داند که در این قبر چه کسی آرمیده است.این شهدا هم گمنام شهید شدند و در جایی دفن شده اند که به علت کم کاری مسئولین و بی توجهی خیرین، غریب واقع شده اند.

وی در پایان گفت: هدف از تدفین شهدای گمنام در کنار پارک جنگلی آزادشهر، ایجاد فضایی معنوی در پارک بود تا این پارک که پاتوق خلافکاران و معتادین شده بود، دوباره مکان امنی برای خانواده ها شود، اما متاسفانه شهدای گمنام بعد از دفن شدند فراموش شدند و مهمانان آنها در سختی خواهند بود. تنها زمانی که مسئولین این شهدا در شهر یاد می کنند، مراسمات هفته دولت، هفته دفاع مقدس و دهه فجر است. آن هم برای گرفتن عکسی که گزارش کاری ارائه دهند.

انتهای پیام/

پربحث ترین ها